piątek, 23 października 2020

Bentley - MelanieMoreland


Przestań poświęcać życie na czekanie na kogoś, kto od ciebie odszedł. [...]


  


Tytuł: Bentley

Seria:  Prywatne imperium (Tom 1)
Autor: Melanie Moreland
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Liczba stron: 320
Liczba rozdziałów: 19
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Bentley, Emmy
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Editio Red
Data premiery: 08.09.2020
Ocena: 9/10

Trzech młodych mężczyzn spotyka się na uniwersytecie, gdzie rodzi się między nimi przyjaźń na całe życie. Ich przeszłość wpływa na to, jacy są teraz, ale to teraźniejszość kształtuje ich przyszłość.
Co się stanie, jeśli każdy z nich spotka tę jedyną osobę, która jest mu przeznaczona? Czy będą potrafili zwalczyć uczucia i odejść? A może jednak złamią się i poznają słodką agonię, jaką jest miłość?
*
Bentley.
Lider grupy. Spięty, formalny i chłodny. Sztywny i nielubiący zmian, zawsze podążający tą samą ścieżką. Aż do dnia, gdy wpadł na nią. Nie zdawał sobie sprawy, jak bardzo był samotny w świecie interesów. To był świat, w którym czuł się dobrze, wiedział, kiedy i jaką decyzję podjąć. Ale pieniądze nie zapewnią mu pełni szczęścia...
*
Emmy.
Ona wnosi do życia Bentleya spontaniczność i światło. Jej świat różni się całkowicie od jego świata, a mimo to mężczyzna nie potrafi kontrolować pożądania, które ona w nim wzbudza. Nie potrafi też wyjaśnić, że pragnie się nią opiekować, ani wyznać, jak się przy niej czuje. Szczęśliwy. Kochany.
*
Tłem uczucia Emmy i Bentleya są interesy i ogromne pieniądze. A finanse to często niebezpieczeństwo i problemy...
(Opis z Lubimy Czytać)    [...] Prawda jest taka, że nigdy nie będę radzić sobie ze światłem z taką łatwością jak inni ludzie. [...] 

   Bentley to szef prężnie rozwijającej się firmy, którą od postaw założył ze swoimi przyjaciółmi. Razem stanowią świetnych kompanów nie tylko w interesach. Bentley składa wnioski na przetargi o ziemię sąsiadującą z jego działką. Chce tam wybudować coś, co będzie stanowić jego spuściznę, jego dumę i pozostawi ślad po jego życiu. Jednak ktoś te przetargi wygrywa, a on nie ma na to wpływu, że traci coś, co miało być jego. Dodatkowo jest śledzony i dostaje listy z pogróżkami. Gdy na jego drodze staje piękna Emmy, mężczyzna traci dla niej głowę. Ale czy to odpowiedzialne w tej sytuacji?
   Emmy to dziewczyna, która studiuje i dorywczo pracuje w kawiarni, nad którą mieszka. Warunki mieszkaniowe nie są zbyt korzystne, ale tylko na takie może sobie pozwolić. W jej życiu jedyną rodziną są przyjaciółki. Dlatego gdy poznaje Bentleya, jest nim oczarowana. Wprowadza do jego życia światło. Ale czy poradzi sobie z jego problemami? 

   Styl autorki jest lekki. Nie ma zbędnego lania wody, dialogi są naturalne, nie wymuszone. 
   Akcja powieści toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w całość, więc nie pogubimy się w wydarzeniach. 
  Okładka bardzo mi się podoba. W środku mamy podział na rozdziały z obu perspektyw, więc z łatwością możemy poznać bohaterów. 

  Bentley nie jest jak wpływowi biznesmeni. Jest bezwzględny w swojej pracy, wymaga wiele, jednak poza pracą, nie jest żigolakiem. Gdy spotyka na swojej drodze Emmy i zaczyna ją poznawać jest dla niej dobry. Nie wywyższa się, nie robi jej przykrości. Uczy się kochać i być kochany. To było coś pięknego. 
   Autorka mimo pięknych uczuć pokazuje jak bogactwo może zaślepić innych. Jak chęć posiadania więcej, bycia lepszym od drugiego wpływa na zachowanie i decyzje. Ktoś komu da się palec, zeżarłby drugiego w całości, chcąc więcej i więcej. Pieniądze zaślepiają i stanowią pokusę do różnych uzależnień.  To przerażające, ale jakże prawdziwe.
   Powieść podobała mi się i z pewnością sięgnę po kolejne tomy. Chcę się przekonać, czy pozostała dwójka spokojnych mężczyzn ma szansę na szczęście. I to właśnie mnie urzekło. Że Bentley nie był aroganckim dupkiem, ale spokojnym facetem, którego łatwo polubić. Czasem potrzeba takich bohaterów, w  przesyconym testosteronem świecie książkowych dupków.
    Polecam Wam serdecznie!

Może on potrzebował więcej śmiechu. Może w cale nie potrzebował blichtru i splendoru, ale kogoś, kto go uszczęśliwi. 

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu

2 komentarze:

  1. Jeśli najdzie mnie ochota na sięgnięcie po romans, to z pewnością wybiorę właśnie ten. Też już mam dość aroganckich dupków - głównych bohaterów. Taki spokojny okaz zdecydowanie bardziej mi się podoba. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz szukam bardziej mrocznych klimatów na jesień. 😊

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger