poniedziałek, 5 października 2020

Upadły diabeł - Paulina Nowaczyk [PATRONAT]

 

Nic nie dzieje się w życiu bez przyczyny, również to było zrządzeniem losu. Tylko on mógł dać nam takiego kopa i taką nauczkę. 
Tytuł:
 Upadły diabeł

Seria:  Upadłe diabły (Tom 2)
Autor: Paulina Nowaczyk
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 280
Liczba rozdziałów: 52
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Paula, Paco 
Narracja: Pierwszoosbowa
Wydawnictwo: WasPos
Data premiery: 16.09.2020
Ocena: 9/10

Jak bardzo można zmienić się dla miłości?
Paula wraca do Polski, nie wyobraża sobie życia w dwóch krajach. Okazuje się rozstanie z Pakiem nie należy do najlepszych decyzji w jej życiu. Paco natomiast nie daje za wygraną, pragnie ją odzyskać. By to osiągnąć, posuwa się do szaleńczych metod.
Rozstanie, śmierć, ucieczka… Czy ta dwójka będzie potrafiła przetrwać to wszystko i zacząć razem nowy rozdział?
Gorący romans w słonecznej Hiszpanii trwa.
Wsiadasz i lecisz razem z nami?
(Opis z Lubimy Czytać) 

Czasami los ma dla nas zupełnie inny scenariusz, niżbyśmy się spodziewali. 

Po pierwszym tomie, który wprost mnie zachwycił, nie mogło być inaczej, bym nie sięgnęła i po drugi tom.  Jak on wypadł? Zapraszam na recenzję. 

Styl autorki jest lekki, czyta się szybko. Nie ma trudnych słów, za to jest sporo scen 18+, które stanowią dodatek do fabuły, nie przysłaniają jej. 
Akcja powieści toczy się swoim rytmem, wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, w której się nie zgubimy.
Okładka jest piękna, przyciąga wzrok do pana na okładce. Rozdziały są krótkie i podzielone na perspektywę Pauli oraz Paco, więc oboje możemy łatwo poznać. 

Paula i Paco swój gorący romans rozpoczęli już w pierwszej części, gdzie stanowili postaci drugoplanowe. Jednakże kobieta nie chciała zostać w Hiszpanii i być tylko jego zabawką. Wraca do Polski i odwiedza swojego przyjaciela, do którego przyjeżdża jej dawny chłopak. Odnawiają oni ze sobą znajomość, a po koncie społecznościowym Paula wie, że Paco nie próżnuje. Przyjmuje zatem zaproszenie od Olgi i Kimo na święta i zjawia się tam właśnie z byłym chłopakiem. Chcąc wzbudzić w Paco zazdrość nie wie jak wszystko się potoczy. Między tą dwójka czuć chemię, ale czy to wystarczy?
Paco to bawidamek. Nie szuka stałego związku, a łatwych panienek, które przewijają się non stop przez jego dom czy łóżko. Jednak z Paula jest inaczej. Pociąga go, ale i ciekawi. Gdy pojawią się z byłym chłopakiem, mężczyzna czuje zazdrość. Ale czy mają szansę na szczęśliwy związek?

Podobała mi się ta powieść. Była pełna pikanetrii, ale i wielu uczuć jakie towarzyszyły bohaterom. 
Rozumiałam Paulę. Kto chciałby się wziąć z kimś, kto nie jest pewien swoich uczuć i nawet pokłócony z kobietą, biegnie za innymi. Choć los dał jej także gorzką nauczkę za to, że zabawiła się kosztem byłego chłopaka. Tutaj było mi też jej żal. Była zdesperowana i chciała pokazać Paco co stracił.
Historia Paco i Pauli to historia powoli rodzącego się uczucia, dojrzewaniu do niego. To nie łatwa droga, ale tylko to może zaowocować szczęściem. Tylko czy w ich przypadku tak się stanie?
Zaskoczyło mnie zakończenie. Ostatni rozdział był totalnie nieprzewidywalny i sprawił, że czytałam z rozdziawiona buzia czekając jak potoczą się sprawy keidzy tą dwójką. 
Już nie mogę doczekać się historii Ernesto, do którego należy trzeci tom serii. Jeśli macie ochotę na lekką powieść na dosłownie kilka godzin to musicie po nią sięgnąć. 


Była moim odkupieniem, moją radością i szczęściem. 

Dziękuję Paulinie za możliwość objęcia patronatem medialnym jej najnowszej książki. Życzę Ci dużo sukcesów :) 

2 komentarze:

  1. Brzmi ciekawie! Koniecznie muszę ją przeczytać, ale najpierw sięgnę po pierwszy tom. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger