poniedziałek, 12 października 2020

Arrow's Hell - Chantal Fernando


To nie jest świat, w którym chciałam żyć, a jednak został mi narzucony. Tytuł: Arrow's Hell

Seria:  Wind Dragons MC (tom 2)
Autor: Chantal Fernando
Tłumaczenie: Tomasz Kupczyk
Liczba stron: 289
Liczba rozdziałów: 27
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Anna
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data premiery: 16.09.2020
Ocena: 10/10
Anna jest siostrą Rake’a – członka klubu motocyklowego. Ten fakt sprawia, że życie uczuciowe dziewczyny jest bardzo skomplikowane. Brat na każdym kroku jej pilnuje. Dla mężczyzn z klubu jest zakazana. Jeżeli któryś z nich się do niej zbliży, może mieć poważne problemy.
Gdy Arrow – kumpel Rake’a – wpada jej w oko, Anna nie potrafi przestać o nim myśleć. Pragnie, żeby znowu się uśmiechał. Kiedyś stracił kogoś bliskiego i teraz jest tylko wrakiem człowieka.
Arrow wydaje się obojętny na jej wdzięki. Jednak prawda może być zupełnie inna. Anna nie wie, że on od dawna jej się przygląda…
(Opis z Lubimy Czytać) 

Bogactwem można zaimponować jedynie łatwej kobiecie, ciężko pracująca ruszy się i sama zdobędzie forsę.

Arrow to bohater, którego możemy poznać już w pierwszym tomie tej fascynującej serii. Po śmierci, kobiety do której coś czuł, a czego nie zdołał jej powiedzieć. Obwinia się o jej śmierć. Stał się wrakiem samego siebie, pije. Pojawienie się w domu klubowym siostry Rake, sprawia, że coś w nim drga. Jakaś dawno uśpiona część budzi się do życia. Jednak wie, że nie jest dla niej odpowiednim kandydatem na chłopaka.  Ale czy to wystarczy, by się jej oprzeć? 
Anna to twarda dziewczyna. Potrafi postawić na swoim, co czasem bywa zgubne. Jednak wychowując się bez ojca, z matką ćpunką, musiała radzić sobie od najmłodszych lat, choć miała starszego brata. To on stanowił jej jedyną rodzinę. Teraz gdy przeprowadziła się bliżej niego i robi doktorat, stara się odbudować więź z bratem. A gdy na jej drodze staje gburowaty Arrow, który ją ciekawi, za wszelką cenę chce się przekonać dokąd ich to zaprowadzi. 

Styl autorki jest lekki, czyta się szybko i przyjemnie. Nie ma tu zbędnych opisów czy nudnych dialogów. Cały czas coś się dzieje. Zostajemy wciągnięci w wydarzenia od razu i ani na chwilę nie można odłożyć książki na bok, póki nie pozna się losów bohaterów. 
   Akcja powieści jest idealnie wyważona. Nic nie dzieje się za szybko, a wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc spójną całość. 
    Okładka jest piękna i przyciąga wzrok. W środku znajdziemy podział na rozdziały, które nie są długie.

Historia Arrowa i Anny jest bolesna i usłana można powiedzieć kolcami. On odpycha ją od siebie, chcąc zapewnić jej bezpieczeństwo, choć pociąga go i czuje się przy niej w końcu żywym człowiekiem. Ona stara się go przekonać, że jest jej wart. Ale czy tajemnice to coś, co scali związek? Jak poradzą sobie z emocjami w nich nagromadzonymi.
Już od pierwszego tomu polubiłam Arrowa, był taki swobodny, wesoły, a śmierć Mary sprawiła, że stał się zupełnie swoim przeciwieństwem. Czasem takie wydarzenie odciska swoje piętno, a żałoba trwa dłużej niż rok, jak w przypadku Arrowa. Ale każdy zasługuje na szczęście. Nawet po takim ciosie, dostaje od losu kogoś, kto ma na niego lepszy wpływ, kto sprawia, że chce się mu żyć. I to było piękne w tej powieści. Pokazanie, że po burzy przychodzi słońce, na które warto się otworzyć. 
Podobała mi się ta powieść bardzo. Jest lekka, przyjemna i do przeczytania po prostu na raz. Historia wciąga do tego stopnia, że nie sposób oderwać się po jednym rozdziale. Polecam Wam serdecznie. 

Zdrada to oznaka braku honoru czy lojalności. Po prostu nie powinno się być z osobą, z którą nie jest się szczęśliwym - to przecież takie proste. 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger