piątek, 26 sierpnia 2022

Slammed - Colleen Hoover

Przesuwaj granice. Od tego są." 

Tytuł:
 Slammed
Cykl: Slammed (Tom 1)
Autor: Colleen Hoover
Tlumaczenie:
Bohater: Lake
Narracja: Pierwszoosobowa
Gatunek:Literatura młodzieżowa 
Liczba stron: 282
Liczba rozdziałów: 21
Wydawnictwo: W. A. B
Data premiery: 10.08.2022 (Wydanie III) 
Ocena: 10/10


Debiutancka powieść autorki królującej na TikToku w nowej, pięknej odsłonie!

Colleen Hoover podbiła serca czytelniczek i czytelników na całym świecie swoimi wzruszającymi powieściami o miłości. Sięgnij po jej pierwszą książkę i poznaj historię, od której wszystko się zaczęło.

Layken ma 18 lat, niedawno straciła ojca. Wraz z mamą i młodszym bratem opuszcza rodzinny Teksas i przeprowadza się do Michigan. Tak duża zmiana nie jest jej na rękę, ale dziewczyna stara się być wsparciem dla rodziny.

W dniu przyjazdu do nowego domu poznaje przystojnego sąsiada Willa. Już od pierwszej chwili między tymi dwojgiem iskrzy.

Po idealnej pierwszej randce okazuje się jednak, że strzała Amora trafiła w Layken i Willa w nieodpowiednim momencie i tych dwoje młodych ludzi będzie musiało zmierzyć się z nieoczekiwanymi przeciwnościami losu.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Staram się ukryć emocje, ale mam wrażenie, że wszyscy wiedzą, co myślę i czuję, i wcale mi się to nie podoba. Nie lubię być otwartą księgą. Czuję, jakbym była na scenie, pokazując mu najgłębsze zakamarki mojego serca, i cholernie mnie to przeraża”.

Lake to młoda dziewczyna, która przeżyła stratę ojca. Teraz przeprowadza się z Teksasu, gdzie nie zna nikogo. Gdy poznaje Willa wszysyko wydaje się być lepsze, ale czy na pewno takie będzie? Lake jest tak pozytywną postacią. Ma obawy i nie dziwię jej się. Też ciężko byłoby mi się przeprowadzić do nowego, obcego miejsca. Ale w tym wszystkim jest dobra, miła, kocha swojego brata. 

Will natomiast zajmuje się swoim bratem od śmierci rodziców. Jest mu ciężko, ale się nie poddaje. Dla chłopca jest w stanie zrobić wiele. To przystojny, młody człowiek, który od razu zjednuje sobie nie tylko Lake, ale i czytelniczki. 

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi są naturalne. Wprost nie czuć iż jest to debiut autorki. Jej pióro jest cudowne w każdej książce. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, ani za wolno. Wydarzenia łączą się ze sobą w całość, przez co nie zgubimy się w fabule. 

Okładka jest przepiękna. Podoba mi się bardziej niż poprzednie dwa wydania. Przede wszystkim papier jest grubszy i okładka posiada skrzydełka, więc komfort czytania jest ogromny. W środku mamy podział na rozdziały. 


Slammed czytałam trzy razy. Za każdym ta książka wywołuje we mnie mnóstwo emocji. Uśmiechu, ale też i łez. Dlaczego?

To piękna książka, której bohaterowie doświadczają straty, szybkiego rodzicielstwa i dorastania. Ale także mamy w niej motyw uczennica, nauczyciel.

Lake i Will to dwójka tak sympatycznych ludzi, że nie sposób ich nie polubić. Ich problemy są przyziemne, a uporanie się z nimi nie jest takie proste i oczywiste. 

Kolejny raz dałam się porwać tej historii i kolejny raz mnie oczarowała. Przeczytałam ją dosłownie na raz. I choć większość rzeczy pamiętałam, to jednak powrót do niej był czymś wspaniałym. Po lekturze tuliłam ją dość długo jak dawno nie widzianej przyjaciółki. Uwielbiam tę serię i wiem, że jeszcze nie raz do niej powrócę.

Nie podchodźcie do życia zbyt poważnie. Dajcie mu w pysk, kiedy na to zasługuje”.

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu. 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger