wtorek, 16 sierpnia 2022

Lonely Heart - Mona Kasten

 Nie chciałam kurczowo trzymać się bólu, bo to sprawiłoby, że w miarę upływu czasu tylko by się powiększał.Tytuł
: Lonely Heart

Seria:  Scarlet Luck (Tom 1) 
Autor: Mona Kasten 
Tłumaczenie:  
Liczba stron: 395
Liczba rozdziałów: 32
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater: Rosie, Bestia
Narracja: Pierwszoosobowa 
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 27.07.2022

Ocena: 10/10


Muzyka to język miłości, ale czy może istnieć uczucie

bez dotyku?

Rosie nie może uwierzyć, że będzie mogła przeprowadzić wywiad z grupą Scarlet Luck dla swojej internetowej audycji radiowej. Nie tylko śledzi od lat działalność zespołu, ich piosenki towarzyszyły jej również w najtrudniejszych momentach życia. Fascynuje ją szczególnie Adam, perkusista, w dużym stopniu dlatego, że wiadomo o nim jedynie, że od lat nie toleruje bycia dotykanym – przez nikogo.

W końcu zespół pojawia się w małym studiu Rosie – a wszystko kończy się jedną wielką klapą. Wywiad musi zostać przerwany, a w sieci zalewa Rosie fala hejtu. Kiedy dochodzi nawet do tego, że zostaje zaatakowana na ulicy przez fanki zespołu, Scarlet Luck zapraszają ją na swój koncert, jako znak, że chcą zostawić całą tę sprawę za sobą. I nagle Rosie stoi powtórnie przed Adamem. Adamem, w którego oczach dostrzega niewyobrażalny ból – i do którego nie wolno jej się zbliżyć, nie wolno go dotknąć ani przytuliić…

(Opis z Lubimy Czytać) 

-Można posiadać wszystkie pieniądze świata. Kupić sobie wszystko, czego się zapragnie, a i tak czuć się źle. Psychika tak nie funkcjonuje. Nie można oczekiwać, że dzięki sukcesom, i jedynie dzięki nim, już na zawsze pozostaniemy szczęśliwi. Musisz znaleźć długofalowy sposób, żeby sobie z tym radzić, bo jeśli nadal będziesz ignorował swoje uczucia, pewnego dnia cię dopadną. I wtedy będzie tylko gorzej.

Adam inaczej zwany Bestią to perkusista w znanym zespole. Mężczyzna nie znosi dotyku i bliskości innych ludzi. Wyjątek stanowią jego przyjaciele z zespołu. Jest zamknięty w sobie i nie stroni od alkoholu, który pomaga mu przetrwać. Gdy pewnego dnia mało znana Rosie Hart zaprasza zespół na wywiad nie wie jeszcze, że wszystko pójdzie nie tak. Najpierw nieprzyjemności w studio, później rozmowy z Rosie. Jak skończy się ich znajomość? 

Rosie od zawsze interesowała się muzyką. To ona w trudnych chwilach pozwalała jej przetrwać. Gdy poznała zespół Scarlet Łuck, pokochała ich muzykę. Teraz jako dorosła osoba, prowadzi swoją niezależną audycję i przeprowadza wywiady z gwiazdami, zadając pytania jakich nikt wcześniej nie zadał. Niestety wywiad z jej ukochanym zespołem idzie fatalnie, przez co wylewa się na nią fala hejtu. 

Rosie dostała solidną nauczę za coś czego nie zrobiła. Fala hejtu jaka na nią się wylała, sprawiła, że dziewczyna na nowo zmagała się z atakami paniki. Czy to jest normalne? Żeby za jedną pomyłkę, ktoś kogoś szkalował?

Bestia nie znosił dotyku, był raczej samotnikiem. Wywiady, rozmowy z fanami zostawiał swoim kolegom. A tych miał świetnych. 

Przypadł mi do gustu motyw zespołu. Chłopcy byli naprawdę uroczy. Oczywiście fo Bestia zyskał moje serce, ale również:  byli takimi wariatami, których miałam ochotę uściskać. 

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i powiem wam, że nie ostatnie. Jej pióro jest lekkie, przyjemne. Nie ma zbędnego lania wody, opisy są zwięźle, a dialogi niewymuszone. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nie pędzi. Nie poznamy tutaj wszystkich sekretów. Autorka zostawiła nam coś nie tyle na koniec, ale na drugi tom, którego nie mogę się doczekać! 

Okładka jak i cała książka jest wydana przepięknie, z dbałością o każdy szczegół. Okładka jest twardsza, a kolorowe brzegi dodatkowo nadają jej charakteru. 

Mona zabrała mnie do świata, który jest przerażająco prawdziwy. Hejt w sieci jest czymś powszechnym i to jest tak cholernie smutne. Ze są ludzie, którzy myślą, że w internecie mogą wszystko. No nie. Nie można. Niektórzy są silni i puszcza to mimo uszu. Inni się załamią, zamkną w sobie, albo coś sobie zrobią. Do czego zmierza ten świat?

 Problemy alkoholowe, też są czymś z czym młodzi ludzie się stykają. To straszne. Książka choć z piękną, różową okładką pokazuje nam, że nie wszystko jest piękne. Tak samo czyjeś życie. To że widzimy uśmiech, radość nie znaczy, że w środku ktoś właśnie nie przeżywa czegoś strasznego. Zastanówmy się czasem przed napisaniem komuś czegoś niemiłego. Innych to nie obejdzie, a ktoś inny się załamie. Szanujmy się nawzajem i dajmy innym żyć po swojemu.

Lonely heart to książka piękna, poruszająca ważne tematy. Książka o przyjaźni, która nie powinna się wydarzyć, a która unosi, gdy drugiej osobie brakuje sił na podniesienie się. Polecam Wam całym sercem.

Jeśli nie będzie się częściej mówić o takich sprawach, wielu dziewczynom będzie trudno zyskać pewność siebie. Propaguje się wyidealizowany kanon piękna, który wywiera duży wpływ szczególnie na młodych ludzi. I właśnie w sieci spotykamy się często z komentarzami, które sprawiają, że oceniamy się zbyt krytycznie."


Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

2 komentarze:

  1. Mnie też zachwyciła, nie mogę się już doczekać drugiego tomu

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i naprawdę jestem zachwycona tą opowieścią ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger