czwartek, 15 grudnia 2022

Chce żebyś była w moim życiu - Klaudia Muniak

 Tytuł: Chce żebyś była w moim życiu 

Seria: - 
Autor: Klaudia Muniak  
Tłumaczenie: - 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Zuza 
Narracja: Pierwszoosobowa 
Liczba stron: 320
Liczba rozdziałów: 
Wydawnictwo: Czwarta Strona 
Ocena: 10/10
Premiera: 26.10.2022

Zuza pracuje jako dziennikarka i od kilku lat nie obchodzi Bożego Narodzenia. Co wcale nie oznacza, że za świętami nie tęskni. Niegdyś był to jej ulubiony czas w roku, który spędzała w towarzystwie rodziny. Decyduje, że najwyższa pora do tego wrócić. Świąteczne przygotowania rozpoczyna od przypalenia pierników, co powoduje ewakuację całego bloku. Przy okazji poznaje jednak nowych sąsiadów, więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Szczególnie Kuba, który mieszka tuż za ścianą, robi na dziewczynie duże wrażenie. Okazuje się, że jest muzykiem i to niebanalnym, ponieważ tworzy utwory z… dźwięków przyrody. Zuza postanawia napisać o nim artykuł. A jak wiadomo, wspólna praca zbliża. Tylko czy na pewno każdy jest tym, za kogo się podaje? I co zrobić, gdy przeszłość nie daje o sobie zapomnieć?

Dowiedz się, dlaczego Zuza przez kilka lat starała się wykreślić święta z kalendarza i czy w tym roku uda jej się odkryć tę grudniową magię na nowo!

(Opis z Lubimy Czytać) 

Autorka pisze lekko, przyjemnie. Nie ma tu zbędnych opisów, dialogi są naturalne. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w spójną całość. 

Okładka jest urocza. W środku znajdziemy podział na rozdziały.

W tej książce było wszytsko czrgo oczekuje od świąteczno-zimowych książek. Był Zimowy klimat wprost z Anglii, było strojenie, było pieczenie czyli wszystko to co nas niedługo czeka. Ale było też coś dużo, dużo ważniejszego. Jak już wspominałam nasza Bohaterka przeżyła ogromną stratę, od tego czasu święta kojarzyły jej się najgorzej. Teraz zapragnęła by było jak dawniej. I tu przychodzi refleksja. 

Nie zawsze życie wygląda kolorowo, pięknie. Ale najważniejsze to mieć przy sobie ludzi, których się kocha i dla nich starać się przezwyciężać swoje lęki. Drugą sprawą jest wybaczenie, które w okresie świątecznym oddziałuje na nas z podwójną siłą. Dobrze jest wyciągnąć rękę na zgodę i poczuć się w końcu dobrze. 

Książka Klaudii zaczyna moją czytelniczą przygodę z jej książkami i powiem wam, że biorę w ciemno! Muszę kiedyś nadrobić to co już zostało wydane, ale z pewnością nie przejdę obojętnie obok nowości. No świąteczna książka to po prostu cudo, które musicie przeczytać! Gorąco polecam! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger