środa, 7 grudnia 2022

Pan Miś nie może zasnąć - Jane Chapman, Karma WilsonTytuł: Pan Miś nie może zasnąć 

Seria: Pan Miś 
Autor: Jane Chapman, Karma Wilson 
Tłumaczenie: Barbara Supeł 
Gatunek: Bajki, Wiersze, opowiadania 
Bohater/Bohaterka: pan Miś 
Narracja: Trzecioosobowa 
Liczba stron: 40
Liczba rozdziałów: 
Wydawnictwo: Tekturka 
Ocena: 10/10
Premiera: 07.10.2022

"
Nadszedł czas zimowego snu niedźwiedzi. Pan Miś nie może usnąć, choć wierci się i próbuje. Z pomocą przychodzą mu przyjaciele: Mysz, Borsuk, Kret, Kruk, Zając, Suseł, Strzyżyk i Sowa. Czy miętowa herbatka i kołysanki śpiewane przez zwierzaki utulą Misia do snu?


Piękna, rymowana opowieść z serii o panu Misiu przetłumaczona przez Barbarę Supeł. "

(Opis z Lubimy Czytać) 


Ta książeczka jest tak urocza i piękna, że pokochacie ją już na starcie.

Pan Miś nie może zapaść w sen Zimowy i leśne zwierzątka pomagają mu tego dokonać. Miś robi wiele rzeczy, ale sen nie nadchodzi. Co takiego zrobi, by zasnąć? 

Myślę, że jest to taka bajeczka, która dla dzieciaków z problemem zasypiania się sprawdzi. Każdy z nas ma czasem kryzys, że choćby nie wiem jak chciał to sen nie nadchodzi. I tutaj wkraczają przyjaciele, którzy pomagają mu się z tym uporać. Zostało to w bardzo fajny sposób pokazane, że na przyjaciół można liczyć w każdej chwili. 

Historia Pana Misia nie jest obszerna. Zawiera zaledwie 40 stron, które zawierają mało tekstu na stronie, ale za to obrazki są przyjemne dla oka, wywołują uśmiech zarówno na twarzy dzieci jak i dorosłych. Książeczka idealnie nada się i dla mniejszych i większych dzieci, bo strony nie są pełne liter i każde dziecko wysiedzi przy tej lekturze. Dodatkowo spora czcionka ułatwia czytanie i spokojnie dzieciaczki uczące się czytać mogą na niej próbować, bo słowa są łatwe, a zdania rymowane. 

Nam bardzo się podobała. Jest przystępna dla dzieci, czyta się szybko i dziecko chce do niej wracać po kilka razy. U nas Pan Miś przyjął się naprawdę dobrze. Czytaliśmy już kilka razy i za każdym razem coś nowego jest do "obgadania". Dlatego z czystym sumieniem możemy polecić wam historię niedziwiedzia, który nie może zapaść w sen Zimowy.( Oj chętnie bym się wymieniła z nim😂 ) 

Książeczka idealnie sprawdzi się też na prezent, więc Zamawiajcie póki jeszcze jest i by doszła do świąt. Dzieci na pewno będą zachwycone z takiego prezentu. 


Książka dostępna w Księgarni TaniaKsiazka.pl "Pan Miś nie może zasnąć

Książkę znajdziecie w Księgarni TaniaKsiążka.pl w kategorii Bajki, Wiersze, opowiadania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger