wtorek, 13 grudnia 2022

Lodowe serce - Sasha Tirunul [PATRONAT]


 Tytuł: Lodowe serce 

Seria: Trylogia żywiołu 
Autor: Sasha Tirunul 
Tłumaczenie: - 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: 
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 
Liczba rozdziałów:
Wydawnictwo: WasPos 
Ocena: 10/10

Premiera: 23.11.2022


Trylogia żywiołu – tom I
Rozalia Sokolov jest najstarszym dzieckiem pakhana Bratwy. Jest też jego najniebezpieczniejszym zabójcą i doskonałym szpiegiem. Służy w oddziale swojego brata pod pseudonimem Lodowiec. Rose wygląda na delikatną dziewczynę, ale pozory mylą. W jej przypadku jest to śmiertelna pomyłka. Nigdy szczerze się nie uśmiecha, nigdy nie traci opanowania i nigdy nie okazuje litości. Jest zimna i okrutna, potrafi oszukiwać, szantażować, torturować i zabijać bez mrugnięcia okiem. Jedyną osobą, która zyskała jej bezwarunkową lojalność, jest jej brat, Diemjan. Rozalia doskonale wie, że jej życie dobiega końca, kiedy wpada w ręce amerykańskiej mafii i staje naprzeciwko capo di tutti capi, Zacariasa Delgado. Mężczyzna ma wobec Rozalii własne plany, nie spodziewa się jednak, że zderzy się z tak silnym charakterem. I zdecydowanie nie spodziewa się, że kobieta, której potrzebuje do własnych celów, jest zimna niczym lód.

(Opis z Lubimy Czytać)

Styl autorki wprost uwielbiam. Nie ma tu zbędnych opisów, lania wody. Dialogi są naturalne. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nie pędzi, nie wlecze się. Toczy się swoim rytmem, w którym się nie pogubimy. 

Rrozalia to dziewczyna, której nie straszny jest ból, czy zabijanie. Od najmłodszych lat szkolona, by być najlepszą w swoim fachu. Dziewczyna nie odczuwa żadnych emocji, a już na pewno ich nie okazuje. Jedynymi jej bliskimi, których dopuszcza do siebie jest jej brat i kuzyn. Rozalię poznajemy w momencie, w którym zostaje uwięziona przez amwrykańską mafię, której pokrzyżowano pewne plany.  Co się stanie z dziewczyną? I jak potoczą się jej dalsze losy, musicie przekonać się sami.

Powiem wam, że czegoś takiego nie było. Bardzo spodobał mi się pomysł, wykonanie i całokształt tej historii. Serce wiele razy mało nie wyskoczyło mi z piersi. Emocji była tu całą gama i po prostu nie dało się odłożyć książki, póki nie wybrzmiało ostatnie zdanie, które tylko podkręciło chęć na kolejną część.

Rozalia to wspaniała Bohaterka. Bardzo podobało mi się, że była taką twardą zawodniczką, a nie słabą kobietą, którą trzeba ratować co stronę. Szkoda mi tylko było tego, co ją spotkało w 4 urodziny i później. To było bardzo smutne.

Zacarias natomiast jak na bossa mafii przystało jest nieugięty, stanowczy, władczy, i po prostu cudowny! O matko, cóż to był za facet! No naprawdę przypadł mi od razu do gustu i no cóż rozkochał moje kochliwe serce, więc dołączył do hatermu książkowych mężów 🤷‍♀️ musicie go koniecznie poznać, by się przekonać jaki jezt świetny! 

Książka idealnie sprawdzi się dla fanek mafii, bo daje taki powiew świeżości, nutkę strachu, ale też i wzbudza uśmiech na ustach. Myślę, że również osobom, które nie przepadają za tym gatunkiem, może się spodobać, ponieważ przedstawiona  jest w bardzo fajny i przystępny sposób. Ja jestem zakochana do granic możliwości i już nie mogę doczekać się drugiego tomu. Polecam całym sercem. 

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania i objęcia patronatem medialnym. 

Kochana ta książka to petarda. Czekam z nieriepliwoscia czekam na drugi tom. Życzę Ci wielu sukcesów, czasu i pomysłów na pisanie kolejnych historii. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger