piątek, 25 września 2020

The guarded heart - Blair LeBlanc

Nie możesz zranić kogoś, kto jest martwy w środku. 

Tytuł: The guarded heart
Seria:  -
Autor: Blair LeBlanc
Tłumaczenie:  Klaudia Wyrwińka, Amelia Szczuchniak
Liczba stron: 300
Liczba rozdziałów: 27
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Rain, Cassian
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo:  NieZwykłe
Data premiery: 05.08.2020
Ocena: 10/10


Znienawidził ją, jeszcze zanim ją poznał.
Kiedy trzydziestoletni Cassian dowiedział się, że zostanie ochroniarzem córki znienawidzonego polityka, uznał, że fortuna nie mogła być dla niego bardziej łaskawa. Uwiedzie dziewiętnastolatkę, okręci ją sobie wokół palca i to da mu spokój, którego od tak dawna pragnie. Może to wyrówna rachunki między nim a jej ojcem.
Może.
Rain zawsze sprawiała problemy swoim ochroniarzom. Grała z nimi w kotka i myszkę. Jednak Cassian jest inny. Jest jej cieniem, mężczyzną bez uczuć, patrzącym na nią wzrokiem, który ją pali i… rozbiera.
Jednak Cassian skrywa pewien sekret. Ma cel, o istnieniu którego Rain nie ma pojęcia.
Ale wkrótce się dowie.
(Opis z Lubimy Czytać)

… z kaburą na broń wyglądał niczym mokry sen każdej dziewczyny, która marzyła o superbohaterze.

   Rain to dziewczyna, która miała tylko matkę, która zmieniała mężczyzn jak rękawiczki, jednak dla swojej córki zawsze była dobra. Gdy Rain dowiedziała się, że jej ojcem jest polityk, postanowiła go poznać. Nie chciała od niego pieniędzy, choć nie przelewało się im w domu. Chciała być kochana, akceptowana. Zamiast tego dostała ojca, który dał córce pokój w domu i to by było na tyle. Dziewczyna nie obchodziła go, traktował ją zimno. Przy ludziach zgrywał troskliwego tatuśka, ale to tylko na rzecz kampanii wyborczych. Zatrudnił dla dziewczyny także ochroniarzy, by czuła się bezpieczna. Rain czuje się jednak jak na łańcuchu, wyjścia które dawniej były normą, teraz musi  podporządkować pod ochroniarzy, którzy decydują, czy może gdzieś wyjść czy nie. Jeden z nich, choć sporo od niej starszy przyciąga ją jak magnez, ale czy coś między nimi będzie?
    Cassian to mężczyzna po przejściach. W jego sercu jest smutek po stracie siostry. Ojciec po śmierci jednego dziecka załamał się, tak że jedynym jego przyjacielem był alkohol. Odtrącił drugie dziecko. Jednak Cassian poradził sobie w życiu. Stał się najlepszym ochroniarzem. Gdy dowiaduje się kogo tym razem przyjdzie mu ochraniać, mimo niechęci zgadza się, planując zemstę na znienawidzonym polityku. Jednak obecność Rain, jej delikatność, młodzieńcze spojrzenie na świat, sprawia, że i Cassian czuje coś więcej niż powinien. Co z tego wyniknie? 

   Styl autorki jest lekki, przyjemny. Czyta się szybko. Nie ma tu zbędnego lania wody, dialogi są naturalne, a sceny 18+, stanowią subtelny dodatek.
    Akcja powieści toczy się własnym rytmem, które nie pozwala się zgubić w fabule. 
    Okładka jest ładna. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy Rain oraz Cassiana, dzięki czemu możemy z łatwością poznać oboje bohaterów. 

    Czytane tej książki to sama przyjemność. To była tak urocza, pełna emocji lektura, która pozostanie ze mną na dłużej, a ja wrócę do niej nie raz. Moje serce biło szybko, by jak najszybciej ją przeczytać, poznać zakończenie. Fascynowała mnie, a gdy dobrnęłam do końca odczułam pustkę. Dlatego mogę stwierdzić, że była to genialna powieść!
   Rain to najbardziej radosna osoba, z jaką mi przyszło mieć styczność w książce. Jej humor zaraża każdego, a imię jest tak nie adekwatne! W końcu Rain, to deszcz po angielsku. A ona jest jak słońce, co zresztą czyni Cassian i tak ją nazywa. Mimo iż miała tylko mamę i ojczymów, którzy byli raczej typami spod ciemnej gwiazdy, stała się mądrą, dobrą i otwartą kobietą. Pragnęła znaleźć ojca, poznać go nie dla pieniędzy, ale dla miłości. Mimo iż mężczyzna nie zasłużył swoim zachowaniem na to miano, ona go wybielała, chciała by był taki o jakim zawsze skrycie marzyła. To było tak cholernie smutne, bo ona zasługiwała na miłość obojgu rodziców, a dostała po nosie. 
    Cassian to osoba, która raczej się nie uśmiecha. Jest smutny, wycofany czasem można powiedzieć odpychający, ale to właśnie przyciąga Rain. Stara się trochę pokolorować jego życie. Wiadomo strata bliskiej osoby, wyrządziła mu wiele krzywdy. I rozumiałam go. To było równie dobijające.
    Dwójka ludzi, których nie powinno połączyć uczucie. Dlatego, że: on był ochroniarzem, ona miała być przez niego chroniona. On był trzydziestolatkiem, ona miała niespełna dziewiętnaście lat. Ale to jest w miłości najpiękniejsze: nie pyta o wiek, pochodzenie czy pracę. Po prostu się pojawia. Z dnia na dzień. Zmienia życie dwojga ludzi. Ale czy taka romantyczna miłość jest im pisana?
    Jestem zakochana, zauroczona tą powieścią. Ogromnie mi się podobała, sprawiła, że płakałam, ale i się uśmiechałam. To przejmująca powieść, którą każdy powinien przeczytać. Jest cienka, jej czytanie idzie naprawdę sprawnie, bo rozdziały nie są długie. Zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Jest tego warta. Ja gorącą Wam polecam. 

Na co dzień zachowywał się nieczule, ale w rzeczywistości był pełen pasji.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu 

3 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger