środa, 23 września 2020

To tylko przyjaciel - Abby Jimenez


Kocha się kogoś na dobre i na złe, niezależnie od okoliczności. Tytuł: To tylko przyjaciel

Seria:  -

Autor: Abby Jimenez
Tłumaczenie: Paweł Wolak
Liczba stron: 480 
Liczba rozdziałów: 41
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Kristen, Josh
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 15.07.2020
Ocena: 10/10


Ta powieść stanie się hitem nadchodzącego lata! Podnosi na duchu, chwyta za serce i wzrusza do łez. A przy tym pozostaje w pamięci jeszcze długo po lekturze! „To tylko przyjaciel” to świetnie napisana, subtelna i zabawna komedia romantyczna w stylu kultowych filmowych historii. Abby Jimenez przekonuje w niej, że marzenia się spełniają, a prawdziwa miłość może pokonać wszelkie przeszkody.

Kristen Peterson ceni w życiu niezależność i przyjaźń. Nie ma czasu dla facetów, którzy nie rozumieją jej poczucia humoru, ma go za to zawsze dla przyjaciół, ukochanego psa i własnej firmy, którą prężnie rozwija. Chciałaby mieć czas także dla swojego chłopaka Tylera, niestety on wiecznie nieobecny robi karierę w armii na zagranicznych kontraktach. Czas na macierzyństwo nigdy dla Kristen nie nadejdzie, niedługo przejdzie operacje, po której nie będzie mogła mieć dzieci. Wcześniej jednak odbędzie się ślub jej najlepszej przyjaciółki, Sloan. Kristen pomaga w przygotowaniach do wesela. Kiedy poznaje drużbę pana młodego, czuje że pojawia się między nimi niewytłumaczalnie silna chemia. Josh Copeland jest zabawny, seksowny, świetnie reaguje na jej sarkastyczne komentarze i wie, że kiedy Kristen robi się zła, trzeba po prostu dać jej dobrze zjeść. Jest jednak coś, co sprawia, że Josh może być dla Kristen jedynie przyjacielem, nigdy kimś więcej. Josh marzy o dużej rodzinie, a Kristen przecież nie mogłaby mu jej dać. Decyduje się więc na ryzykowny status relacji: friends with benefits. Choć taki układ teoretycznie wydaje się prosty, w praktyce jednak będzie bardzo skomplikowany…
(Opis z Lubimy Czytać) 

- Mój dziadek zawsze powtarzał: „Głupoty nie da się naprawić taśmą klejącą”.

 Kristen to przebojowa dziewczyna. Aż nie chce się wierzyć, że wychowała ją ekscentryczna matka, która wszystko chciała mieć pod kontrolą i mieć idealną córkę. Dziewczyna prowadzi sklep z akcesoriami dla małych piesków. Od dwóch lat jest w związku na odległość z wojskowym, który przyjeżdża tak naprawdę na kilka dni w roku. Teraz jednak ma się wszystko zmienić, a on ma zamieszkać z Kristen, która czuje się przytłoczona. Kristen przechodzi ciężkie miesiączki i po ślubie najlepszej przyjaciółki chce się poddać usunięciu macicy, bo tak czy tak nie może mieć dzieci, a tylko cierpi katusze. Gdy poznaje Josha przystojnego drużbę wie, że prosto byłoby się w nim zakochać. Problem pojawia się taki, że ona ma chłopaka, któremu jest wierna. Jak potoczą się losy tej dwójki?

Josh nie dawno zakończył kilkuletni związek z partnerką, która nie chciała dać mu dzieci. Dla Josha rodzina jest najważniejsza, a posiadanie kilkoro dzieci to spełnienie marzeń. Sam ma sześć sióstr i docenia to w jakiej rodzinie przyszło mu żyć. Dlatego zostawia stare życie i przenosi się wiele kilometrów, by rozpocząć pracę w straży przy boku przyjaciela, który już za kilka miesięcy ma wziąć ślub. Gdy Josh poznaje Kristen ich zaczepki, cięty język sprawiają, że rozumieją się jak nikt. Wspólne żarty, spędzanie czasu, a nawet praca, którą Josh wykonuje dla Kristen, sprawiają, ze ta dwójka ma się ku sobie. Tyle, że prócz chłopaka Kristen jest jeszcze tajemnica, której ona mu nie wyjawiła. Czy mają jednak szansę na szczęśliwy koniec? 

Styl autorki przypadł mi do gustu od pierwszego zdania. Cięte riposty, niewielkie opisy i naturalne dialogi, sprawiły, że przez książkę wprost płynęłam. Scen 18+ było tak naprawdę kilka, które stały się dopełnieniem fabuły.
Akcja powieści toczy się własnym rytmem, które nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko zostało zaplanowane idealnie, a wydarzenia zazębiają się ze sobą tworząc całość, w której się nie zgubimy. 
Okładka jest piękna, wakacyjna i przyciąga wzrok. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojgu bohaterów, więc z łatwością możemy oboje z nich poznać. 

   Ta książka to taki rollercoaster, jakiego się nie spodziewałam. Widziałam wiele opinii, że ta książka to coś niesamowitego, ale nie sądziłam, że tak w niej odlecę. Ja wprost ją pochłonęłam. Kartki uciekały w takim tempie, że czytając setkami w mig doszłam do końca. Nie było momentu, bym nie wybuchała śmiechem.       Przekomarzania bohaterów były tak naturalne, jakbym była obok nich i z nimi robiła niektóre zwariowane rzeczy, albo przyglądała się im podczas rozmów. Później zrobiło się smutno, ale to tylko sprawiło, że ryczałam jak bóbr, modląc się o dobre zakończenie. Czy takie dostałam? Musicie się przekonać sami. 
   Autorka podjęła się trudnego tematu. Choroba głównej bohaterki, jej ciężkie, bolesne okresy, mięśniaki na macicy, to wyrok jaki jest wprost niewyobrażalny dla kobiety, która marzy o rodzinie. To cios, przez który czuje się mało kobieca, wybrakowana. Mając przy sobie tego jedynego mężczyznę, łatwiej jest to wszystko znieść, kobieta uczy się niejako akceptacji swojego ciała. 
   Ta historia była piękna, bolesna, pełna zwrotów akcji. Kristen mogła zaproponować Joshowi tylko przyjaźń, ale czy mu to wystarczy? Czy jest gotów porzucić swoje marzenia tylko dla kobiety, w której jest szaleńczo zakochany? Ta powieść pokazuje nam również jak ważne jest nasze zdrowie, by się regularnie badać i dbać nie tylko o bliskich, ale i o siebie. 
    Jestem wprost oczarowana tą powieścią. Wiem, że wiele razy do niej wrócę, bo jest tego warta. To kolejna świetna książka, która sprawiła, że mam kaca książkowego, ciągle o niej myślę. Polecam Wam serdecznie. - Wydaje mi się, że wszechświat się ze mnie śmieje. Gdy tylko pomyślę, że nie może być gorzej, to mówi: „Potrzymaj mi piwo” i jeszcze bardziej mi dopieprza.

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie księgarni Tania Książka, na której znajdziecie tę powieść w atrakcyjnej cenie: Bestseller! 15 miejsce w kategorii Książki dla kobiet 

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger