środa, 2 września 2020

[PREMIEROWO]: Zawsze i na zawsze - Klaudia Bianek(...) wyciągnął mnie siłą z bardzo ciemnego miejsca i tchnął we mnie życie, nie pozwalając zatracić się bez reszty w poczuciu smutku, tęsknoty i beznadziei.
Tytuł:
Zawsze i na zawsze 
Seria:  Życie po tobie (Tom 2)
Autor: Klaudia Bianek
Tłumaczenie: -
Liczba stron: 360
 Liczba rozdziałów: 10
 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Eliza
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 02.09.2020
Ocena: 10/10Związek z Filipem pozwolił Elizie na nowo uwierzyć, że jest jeszcze zdolna kogoś kochać. Teraz jej świat rozsypał się ponownie, a kobieta nie ma już siły walczyć. Zamyka się w sobie, tracąc nadzieję na miłość. A przecież wydawało się, że szczęście jest w zasięgu ręki!

Filip, chcąc ratować związek z Elizą, postanawia dać jej czas, by mogła przemyśleć ich relację. Obydwoje robią wszystko, by zapomnieć o swoim nieszczęściu, skupiając się na pomocy ciężarnej siostrze Elizy, Milenie. Los jednak bywa przewrotny i nieoczekiwanie krzyżuje ich ścieżki. Przypadkowe spotkanie tych dwojga pokaże, że przeznaczenie nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.

Zawsze i na zawsze to opowieść o nadziei, która jest silniejsza niż zwątpienie.

(Opis z Lubimy Czytać)

Strach nie miał prawa definiować naszej przyszłości, tęsknota natomiast powinna umacniać, a nie osłabiać.

   Powieści Klaudii mogę brać w ciemno. Zawsze podczas czytania towarzyszy mi wiele emocji. Co tym razem przygotowała nam autorka? Zapraszam.

   Styl autorki jest lekki, przyjemny. Czyta się szybko. Nie znajdziemy tutaj lania wody, trudnych słów, czy scen 18+. Są one zaznaczone, ale nie są obszernie opisane, przez co powieść może spodobać się każdemu czytelnikowi; i temu młodszemu i starszemu.
    Akcja powieści toczy się swoim rytmem, nie pędzi ani się nie wlecze. Każde wydarzenie następuje po sobie, więc nie zgubimy się w wydarzeniach.
    Okładka jest piękna. Żywe kolory, kwiaty - idealna. Pasuje do treści jak i pierwszego tomu. W środku znajdziemy podział na rozdziały, które są długie. 

   Eliza po stracie męża, zaczęła na nowo układać sobie życie. Choć odczuwa wyrzuty sumienia, czy to dobry moment, nic nie może poradzić, że serce szybciej bije jej przy Filipie. Jednak mężczyzna ma tajemnice, która wychodząc na jaw niszczy ich relację, która dopiero co rozkwita. Kobieta stara się jakoś żyć, opieka nad dwójką dzieci sprawia, że jakiś sobie radzi. Jakoś, bo każda rozmowa na temat Filipa, czy przypadkowe spotkania sprawiają, że mimo obojętności, z jaką go traktuje, jej serce drży do niego. Dodatkowo mężczyzna pomaga jej siostrze, która urodziła nie dawno dziecko i musi sama mierzyć się z macierzyństwem, ponieważ ojciec wyrzucił ją z domu. Kobieta ma różne myśli na temat ich relacji. Jaka jest prawda? I czy uda im się odbudować zaufanie? 
    W powieści mamy wielu bohaterów, którzy wiele wnoszą do książki i nie są tylko tłem. Mamy Kubę i Olę - czyli brata i bratową, mamy rodziców, Kamilę - przyjaciółkę z dawnych lat oraz kobietę poznaną na cmentarzu. Każde coś dla Elizy oznacza, jakoś pomaga jej w życiu. Są to dobrzy bohaterowie, których możemy poznać. 

    Autorka świetnie operuje uczuciami, co dała mi odczuć od pierwszej przeczytanej książki. Ta powieść nie należy do łatwych, ponieważ mając w pamięci tom pierwszy, emocje aż wylewają się z każdej strony. Mamy do czynienia z bólem po stracie ukochanego męża, trudy radzenia sobie z chorym na Downa dzieckiem, początki uleczania serca i duszy, aby w końcu tajemnice, zraniły bohaterkę. 
    Powiem Wam, że przy tej serii zapas chusteczek to mus! Będziecie płakać, uśmiechać się. To naprawdę się dzieje. Dla mnie autorka jest mistrzynią kreowania świata, uczuć i bohaterów, na bardzo wysokim poziomie, co owocuje przywiązaniem się do bohaterów. Sama złapałam się na tym, że tak mocno "weszłam" do książki, że oglądając instastories i piękną letnią pogodę, zaczęłam się zastanawiać, gdzie taka pogoda, skoro zima za oknem. Więc sami widzicie, coś niesamowitego.
    W powieści znajdziemy między innymi trudny czas żałoby, który kładzie się cieniem na życiu Elizy. Ale także o stopniowym uleczaniu serca po trzech latach od śmierci męża. To dzięki Filipowi, na nowo bohaterka uwierzyła w uczucia, siebie i miłość, choć to ostatnie spędza jej sen z powiek, bo czy to już wypada? Dodatkowo tajemnica Filipa sprawiła, że dziewczyna, nie chce mieć z nim wspólnego, ale czy serce to zaakceptuje? Autorka pokazuje nam, że życie jest nieprzewidywalne. Podrzuca kłody pod nogi, by później było lepiej, ale czy tak będzie? Czy problemy zwalą się na Elizę jak grom z jasnego nieba? 
    Równie trudna była relacja młodszej siostry - Mileny, z ojcem. Dziewczyna zaszła w ciążę sama nie wie z kim. Ojciec wyrzucił ją z domu, nie chcąc jej znać. To trudne i czytając to, aż łzy się w oczach pojawiały, bo to coś strasznego.
    Mamy także trudną relację Filipa z matką, która porzuciła go zaraz po narodzinach. Powiem Wam, że tutaj rozmowę ich czytałam z otwartą buzią, bo jak tak można! 
    To tylko mała część uczuć, wydarzeń. Całość rozwala na łopatki, a zakończenie jest takie, że chce się kolejny tom na już. Jeśli macie ochotę na piękną, wzruszającą powieść, to koniecznie musicie sięgnąć po serię Życie po tobie. To coś niesamowitego! Ja Wam serdecznie polecam!

Balansowałam na granicy bólu i nadziei, pragnąc odbudować to, co straciliśmy, a jednocześnie bojąc się konsekwencji wejścia po raz drugi do tej samej rzeki.

    Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję Wydawnictwu.

2 komentarze:

  1. Chętnie spędzę długie jesienne wieczory w towarzystwie tej serii. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. You are very beautiful. Thanks for sharing these beautiful Women Fashion Style

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger