poniedziałek, 28 września 2020

Landon & Shay. Tom 1 - Brittainy C. Cherry


Wydaje mi się, że urodziłem się z dziurą w sercu. Jaka osoba chciałaby kochać wadliwe serce?  
 Tytuł:
 Landon & Shay

Seria:  L&S Duet (Tom 1)

Autor: Brittainy C. Cherry
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek 
Liczba stron: 420
Liczba rozdziałów: 34
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Shay, Landon
Narracja: Pierwszoosobowa
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 09.09.2020
Ocena: 10/10

Shay Gable i ja nigdy nie przypadaliśmy sobie do gustu.
Zawsze próbowaliśmy się unikać. Rozchodziliśmy się w różne strony. Nawet na siebie nie patrzyliśmy.
Wszystko się zmieniło, gdy rzuciłem jej wyzwanie. Zaczęło się od głupiego zakładu: rozkochać ją we mnie, nim sam się w niej zakocham.
Miałem zgarnąć łatwą wygraną. Przecież jej nie kochałem, ledwo ją tolerowałem. Mimo to nasza relacja powoli zaczęła ulegać zmianie. Dziewczyna sprawiała, że zapragnąłem nieznanych wcześniej rzeczy. Miłości, szczęścia, związku.
Im bliżej byliśmy, tym bardziej przeganiała mój mrok i głęboko skrywane emocje. Ból, urazę, prawdę.
Nasz związek stał się zbyt prawdziwy, uczucia się pomieszały i wzrosło ryzyko zranienia. Jednak, jak mówi stare powiedzenie: w miłości i na wojnie wszystko jest dozwolone – a zwłaszcza złamane serce.
(Opis z Lubimy Czytać)

- Znasz takie kiepskie dni jak dziś, prawda? - Zapytałem.
- Tak.
- W moim przypadku jest tak codziennie. 

Landon rodziców widzi okazjonalnie. Mama jest w ciągłych wyjazdach, a ojciec prawnik rzadko bywa w domu, wręcz w ogóle go tam nie spotkamy. Jedynym męskim autorytetem był dla niego wujek Lance, który prawie rok wcześniej popełnił samobójstwo. Landon nie może sobie z tym poradzić i choć teraz nie ma już problemów narkotykowych to ma problemy z emocjami. Jest smutny i tylko dzięki przyjaciołom jakoś funkcjonuje. Podczas jednej z imprez, które zorganizował Landon pada pomysł, by rozkochał w sobie Shay, jego odwiecznego wroga. Nie przypuszcza jednak, że dziewczyna wszystko słyszy i również zamierza wziąć udział w zakładzie. Do czego doprowadzi ich niewinny zakład?
Shay ma kochających ją bliskich. Jednak pod tą fasadą, kryją się demony, które niszczą dziewczynę od środka. Shay uwielbia pisać scenariusze i jest w tym naprawdę dobra. Zawsze może liczyć na swoje przyjaciółki, a także kuzynkę, które są dla niej oparciem, gdy w jej domu dzieje się źle. Biorąc udział w zakładzie nie przypuszczała, że teraz wszystko może się, aż tak zmienić. Jej świat zmieni się tak bardzo, ale czy będzie umiała sobie z tym poradzić? 

Styl autorki jest lekki, czyta się szybko. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi są naturalne, nie wymuszone. 
Akcja powieści toczy się własnym rytmem, które nie wlecze się, ani nie pędzi. Wydarzenia następują po sobie, więc się nie pogubimy w tym świecie.
Okładka jest ładna i przyciąga wzrok. W środku znajdziemy podział na rozdziały, z perspektywy obojgu bohaterów, więc możemy ich z łatwością poznać. Szkoda tylko, że okładka nie jest trochę twardsza przez co trzeba ostrożnie się z nią obchodzić, by nie załamać grzbietu.

Autorkę znam z wielu innych powieści, które przypadły mi do gustu. Tutaj mamy do czynienia z nastolatkami, którzy mają wiele problemów. Autorka nie boi się o nich mówić głośno, pokazuje nam, że szczera rozmowa może załatwić naprawdę wiele i zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji.
W tej powieści mamy do czynienia z depresją i problemem narkotykowym, które są tak można powiedzieć powszechne w dzisiejszych czasach. Zapalnikami jest wiele czynników, jakieś wydarzenie, które pcha młode osoby, do przeróżnych działań, a w skutek czego konsekwencje nie zawsze są łagodne. 
Ta książka choć z pozoru lekka, skrywa w sobie wiele emocji. Dwóch zagorzałych wrogów, teraz stara się o to, kto pierwszy się w kim zakocha. To coś można powiedzieć niewyobrażalnego, ale czasami obca osoba może pomóc bardziej niż przyjaciel. Choć czy tak było w przypadku Landona i Shay. 
To powieść obok, której nie można przejść obojętnie. Czyta się ją czasem z uśmiechem, czasem z rozdziawioną buzią i smutkiem. Ale dzięki tym wydarzeniom, możemy oderwać się od swoich problemów, "pożyć" chwilę życiem innych. To świetna powieść, która zapadła w mojej pamięci. Teraz pragnę poznać kontynuację ich losów, bo to jeszcze nie koniec tej historii. Jak ułoży się życie tych bohaterów? Jestem ogromnie ciekawa, a Was zachęcam do zapoznania się z tą historią, bo jest tego warta.

Cel na jutro - przetrwać. Ni mniej, ni więcej.

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie księgarni Tania Książka, na której znajdziecie tę powieść w atrakcyjnej cenie: 

Książka: "Landon&Shay" 

Nowość w kategorii Książki dla kobiet

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger