poniedziałek, 14 marca 2022

Bezlitosny książę - Faith Summers

Wiem tylko, że moja droga do ma­rzeń zmie­ni­ła się wła­śnie w coś, co bar­dziej wy­da­je się śmier­cią.

Bo cóż do­bre­go może mnie tu cze­kać?

Zo­sta­łam sprze­da­na.”


Tytuł
: Bezlitosny książkę 

Seria: Mroczny Syndykat (Tom 1)

Autor: Faith Summers 

Tłumaczenie:

Liczba stron: 450

Liczba rozdziałów: 48

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Emelia, Massimo 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki 

Data premiery: 28.02.2022

Ocena: 9/10

„Bezlitosny książę" to ognisty romans mafijny idealny dla wielbicielek mocnych wrażeń!

Massimo D'Agostino to bezwzględny, przerażający i zaborczy mężczyzna, spadkobierca mafijnego imperium. Od lat jest całkowicie pochłonięty żądzą zemsty na Riccardzie Balesterim, człowieku, który w przeszłości zniszczył jego rodzinę i przyczynił się do śmierci matki Massima.

Emelia Balesteri pragnie uciec od mrocznych mafijnych porachunków rodzinnych. Marzy tylko o wyjeździe na studia do Włoch. W jego przeddzień ojciec zmuszą ją jednak do podpisania kontraktu – zgodnie z nim Emelia ma wkrótce zostać żoną Massima D'Agostino. Wszystko po to, by wyciągnąć rodzinę z finansowych problemów.

Wbrew swojej woli dziewczyna zostaje zamknięta w posiadłości Massima. Dobrze wie, że jest jedynie pionkiem w grze pomiędzy dwoma rodzinami. Zdesperowana i pełna nienawiści do przyszłego męża Emelia z coraz większym trudem opiera się fascynacji i pożądaniu, które budzi w niej niebezpieczny Massimo. Dziewczyna musi zdecydować, czy może zaufać komukolwiek i odkryć, kto jest tu prawdziwym potworem…

„Bezlitosny książę" to mafijna historia oparta na uwielbianym przez czytelniczki motywie hate/love. Uwaga! W książce pojawia się także wątek BDSM i jest naprawdę gorąco i mrocznie!

(Opis z Lubimy Czytać) Od teraz wszystkie twoje pocałunki należą do mnie. Twoje podniecenie jest moje, twoje fantazje są moje i ty jesteś moja. Nic nie jest już twoje. Nie zadzieraj ze mną, a nie zrobię ci krzywdy

Emelia to młoda dziewczyna z miłością do sztuki, tak jak jej matka. Ojciec chcąc spełnić jej marzenie obiecuje jej wyjazd do Włoch, gdzie będzie się uczyć malować pod okiem najlepszych. Jednak do wyjazdu nie dochodzi. Wyrwana ze spotkania z przyjacielem zostaje zawieziona nie na lotnisko, ale do domu mężczyzny, który ją kupił. Przerażona nie wie co myśleć. Kto w tej grze jest dobry, a kto zły? 


Massimo jako dziecko stracił matkę, która popełniła samobójstwo. Nad jej grobem Massimo poprzysiągł zemstę mężczyźnie który odebrał im nie tylko matkę, ale i majątek i godność. Gdy wszystko zaczyna iść zgodnie z jego oczekiwaniami, los ma dla niego inny plan. Czy Massimo dokona zemsty? 


Akcja toczy się swoim rytmem, które się jie wlecze ani nie pędzi. Poznajemy dokładnie przeszłość i teraźniejszość bohaterów, więc wydarzenia są klarowne i nie zgubimy się w nich. 


Autorka pisze lekko, przyjemnie. Nie ma trudnych słów. Opisy są zwięźle, a dialogi nie wymuszone. Mamy tu sceny 18+,ktorych jest sporo, ale nie przysłaniają fabuły i stanowią dopełnienie. 


Okładka jest piękna. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc poznamy ich dokaldnie. 
Intygi, knucia, zdrady, pożądanie, nienawiść to tylko kilka kluczowych elementów tej pozycji. Autorka zabiera nas do brutalnego świata, w którym żądza zemsty jest ogromna. Tylko czy to gra warta świeczki?


Massimo stracił wszytsko i doskonale go rozumiałam. Polubiłam go już od pierwszych rozdziałów i kibicowałam mu w jego planach. Emelia też była świetna. Położenie w jakim się musiała odnaleźć nie było łatwe, ale jej determinacja podobała mi się bardzo. Razem tworzą naprawdę fajny duet.


Książka pokazuje nam, że nie zawsze warto ufać tym których się kocha, że czasem nóż w plecy pochodzi od kogoś bliskiego. Ale także, że zemsta nie zawsze popłaca.


Mamy tutaj do czynienia z mafią, Syndykatem, tajemnicami przeszłości i wielkimi planami na przyszłość. Autorka w prosty sposób pokazuje nam strukturę organizacyjną i jest tej mafii sporo, więc dla fanek takich klimatów to raj. Mamy też sporo scen erotycznych, więc lektura jest przeznaczona dla starszych czytelniczek, które się nie zawiodą, bowiem sceny te są różnorodne i faktycznie poziom hot jest na te pięć płomyków, jak obiecuje wydawca.


Książka porwała mnie już od pierwszych stron, czytało mi się ją niebywałe szybko, a po zakończeniu mam ochotę na drugi tom i liczę, że długo nie będę musiała czekać! Podobała mi się ta historia i polecam Wam serdecznie!


Książka dostępna w księgarni Tania Książka : " Bezlitosny książę  

Kategoria: Literatura obyczajowa w księgarni Tania Książka 


Nie po­win­nam się do niego zbli­żać. To mój wróg i po­ry­wacz. A jed­nak ca­łu­jąc go, czuję, jak­bym wręcz zo­sta­ła dla niego stwo­rzo­na

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger