środa, 2 marca 2022

Życie jest zbyt krótkie - Abby Jimenez

 Nienawiść jest męcząca. A życie — za krótkie, żeby je nią zatruwać. Odpuść.
Tytuł
: Życie jest zbyt krótkie 

Seria: The Friend Zoned (Tom 3)

Autor: Abby Jimenez 

Tłumaczenie: Katarzyna Bieńkowska

Liczba stron: 400

Liczba rozdziałów

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Vanessa, Adrian 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Muza 

Data premiery: 10.11.2021

Ocena: 10/10


Traumy z dzieciństwa zawsze rzutują na związki w dorosłym życiu. 

Adrian Copeland, zabójczo przystojny prawnik, poznaje youtuberkę Vanessę, gdy którejś nocy, nad ranem, puka do jej drzwi zaniepokojony płaczem noworodka. Okazuje się, że sąsiadka opiekuje się córeczką swojej młodszej siostry (uzależnionej od narkotyków i niezdolnej do opieki nad dzieckiem). Adrianowi udaje się uspokoić małą Grace i dać Vanessie chwilę wytchnienia, a to nocne spotkanie staje się początkiem pięknej… przyjaźni. Przyjaźni i tylko przyjaźni, bo i on, i ona (oboje koło trzydziestki) stanowczo deklarują, że nie umawiają się na randki i nie szukają miłości.

Oboje zresztą mają swoje powody. Adrian jest facetem po przejściach, niedawno przeżył bolesne rozstanie. A Vanessa, przekonana, że cierpi na nieuleczalną chorobę (ALS, stwardnienie zanikowe boczne), nie chce nikogo obciążać swoimi problemami. Prowadzi na youtubie kanał podróżniczy i dzięki temu ma pieniądze nie tylko na utrzymanie najbliższych, ale i na badania nad lekiem na ALS.

Przyjaźń Adriana i Vanessy rozkwita, wspierają się nawzajem i mogą na siebie liczyć w obliczu kolejnych życiowych wyzwań. A że od przyjaźni do zakochania tylko jeden krok, to – mimo wcześniejszych postanowień, że „nigdy” i „wcale” – już wkrótce młodzi dają się porwać fali namiętności.

(Opis z Lubimy Czytać)

Vanessa wychowuje samotnie maleńkie dziecko. Gdy o czwartej nad ranem do jej mieszkania puka sąsiad, który nie może zasnąć przez ciągły płacz dziecka, nie przypuszcza, że jej życie tak się zmieni. Początkowo nie ufna, zgadza się na pomoc jakby nie było obcego mężczyzny. Z czasem między nimi wytwarza się przyjaźń. Pomagają sobie nawzajem i spędzają każdą wolną chwilę. Ale czy dane im będzie cieszyć się wspólnym czasem?

Autorka pisze lekko, przyjemnie. Nie ma trudnych słów, czy bezsensownych opisów. Wydarzenia łączą się że sobą, więc z łatwością na się czyta te książkę. 

Okładka jest cudowna. 

Czytając poprzednie powieści autorki wiedziałam czego mogę się spodziewać, ale to co tutaj się dzieje po prostu wywołuje łzy na samo wspomnienie.

Rozumiałam Vanessę i jej wybory. Było to mega trudne i nie dziwię się Adrianowi, że za wszelką cenę chciał ją ratować. Sama nie wiem jak zachowałabym się w każdej z tych sytuacji, ale dla obu miałam zrozumienie.

Patrzenie na chorobę ukochanej osoby jest czymś niewyobrażalnym i strasznym. To jak oni zzyli się ze sobą można powiedzieć w kilka tygodni, było niesamowite. To co znosiła przez wiele lat samotnie Van również było straszne i podziwiałam ją, że w tak młodym wieku mimo wszytsko wyszła na prostą i tak dobrze sobie radzi.

Ta książka dostarcza tyłu emocji, tyle wrażeń, że po prostu nie można przejść obok niej obojętnie. Pokazuje nam, że każdy dzień jezt ważny, bo nie wiadomo ile jeszcze dane nam będzie tutaj spędzić czasu. Ze trzeba spełniać marzenia i cieszyć się nawet drobnostkami, bo to pomaga naszej głowie.

To piękna, wzruszająca powieść, którą całym sercem wam polecam.


Należysz do tych osób, które nie są w stanie zobaczyć kształtów chmur. Wcale nie dlatego, że brakuje Ci wyobraźni, ale dlatego, że nie masz czasu, żeby spojrzeć na niebo. 

2 komentarze:

  1. Teraz chyba Właśnie takiej książki potrzebuję i niewykluczone, że wkrótce po nią sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach pierwszy tom - przeczuwam, że może mi się spodobać. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger