poniedziałek, 21 marca 2022

[PRZEDPREMIEROWO] : Tam, gdzie las spotyka się z niebem - Glendy Vanderah

Dziewczynka wyglądała na bajkowego podmieńca. 


Tytuł
: Tam, gdzie las spotyka się z niebem

Seria: - 

Autor: Glendy Vanderah

Tłumaczenie:  Dorota Stadnik 

Liczba stron: 350

Liczba rozdziałów: 38

Gatunek: Literatura piękna 

Bohater: Joanna 

Narracja: Trzecioosobowa 

Wydawnictwo: Muza

Data premiery: 23.03.2022

Ocena: 10/10Bestseller Amazon Charts, „Wall Street Journal” i „Washington Post”

Finalistka Goodreads choice award.

Po stracie matki i walce z rakiem piersi Joanna wraca do przerwanych studiów i badań nad ptakami. Chce udowodnić światu, że ostatnie trudne przejścia jej nie złamały. Pewnego wieczoru jej rutynę i oswojoną samotność zakłóca tajemnicza dziewczynka. Pojawia się przed jej domem w spodniach od piżamy, bosa i posiniaczona.

Ma na imię Ursa. Jak mówi, przybyła z gwiazd, by zrozumieć ludzi i ujrzeć na Ziemi pięć cudów. Joanna pozwala jej zostać, ale tylko do czasu, aż odkryje, kim naprawdę jest mała kosmitka. Nie wierzy przecież w cuda.

W rozwikłaniu zagadki pomaga jej Gabriel, młody sąsiad odludek. Im więcej czasu oboje spędzają z uroczą dziewczynką, tym więcej mają pytań. Jak to możliwe, że Ursa nie tylko umie czytać, ale też rozumie Szekspira? Dlaczego w jej obecności przytrafiają im się różne dobre rzeczy? I dlaczego Jo i Gabe przestają w końcu sprawdzać w internecie strony z danymi zaginionych dzieci?

Chociaż nawiązała się między nimi głęboka więź, cała trójka wie, że zbliża się czas trudnych decyzji. Kiedy nieubłaganie nadchodzi koniec lata, a Ursa jest już bliska ujrzenia piątego cudu, jej przeszłość ich dogania.

Magiczna powieść Glendy Vanderah zachwyca. Jest literacką perełką, przepełnioną nadzieją i miłością, która poruszy serce każdego czytelnika.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Ludzie myślą, że muszą coś powiedzieć, i wcale nie poprawiają mi samopoczucia. 

Jo jest naukowcem. Przyjeżdża do małej chatki w lesie, by tu prowadzić swoje badania ornitologiczne. Pewnego dnia na swoim podwórku dostrzega pieska i małą dziewczynkę. Bosą, brudną i głodną. Postanawia ją nakarmić, ale i wezwać policję, przed którą dziewczynka ucieka. Twierdzi, że jest z gwiazd i na Ziemi prowadzi badania takie jak Jo. Tylko Ursa musi zobaczyć pięć cudów, nim odejdzie do swojego domu. Z pomocą sąsiada Jo stara się wydobyć z dziewczynki kim tak naprawdę jest. Ale czy im  się uda?

Podobała mi się kreacja Jo, była fajną kobietą, która wiele przeszła. 

Książka napisana jest prostym, pięknym językiem, który wnika w nas od pierwszych stron. Nie ma tu zbędnych opisow. Wszystko jest przemyślane, a dialogi chwytają za serce.

Akcja toczy się swoim rytmem. Ani nie biegnie, ani się nie ciągnie. Wszystko dzieje się stopniowo, a my nie pogubimy się w wydarzeniach.

Okładka jest przepiękna, magiczna. W środku mamy podział na rozdziały.

Dawno nie czytałam tak pięknej, wymownej i cudownej książki. Żyje nią do dziś, choć lekturę skończyłam jakiś czas temu. Ta książka jest tak inna, że każdy powinien ją przeczytać. Każdy powinien odnaleźć w swoim otoczeniu taką Ursę. To było coś niesamowitego.

Ta książka może być dla kogoś pokrzepiająca, sprawiająca, że zrobi wam się lepiej na duszy i sercu. Niby cienka książka, a ma w sobie tak wiele ciepła, wzruszenia i emocji, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Joanna i Gabriel spotkali się w odpowiednim dla każdego momencie. Każdy z nich ma za sobą ciężkie przeżycia, a pojawienie się w ich życiu Ursy przyniosło każdemu coś dobrego. 

Pomysł autorki, był świetny i myślę, że w 100 procentach udało się jej stworzyć oryginalną powieść. Powieść jest odpowiednia dla każdego. Czy młodszy czy starszy, czy chłopak czy dziewczyna, myślę że odnajdą tu coś dla siebie. Ursa i jej kwarki są czymś  co każdemu w różnych etapach życia jest potrzebne! ❤️ Ja jestem zakochana i myślę, że nie raz wrócę do tej historii. A Wam serdecznie polecam sięgnąć po nią! ❤️

[...] czasem musi stać się coś złego, żeby mogło wydarzyć się coś dobrego. 

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger