czwartek, 3 listopada 2022

24 dni do Gwiazdki - Agata PrzybyłekTytuł: 24 dni do Gwiazdki 

Seria: - 
Autor: Agata Przybyłek  
Gatunek: Literatura dziecięca 
Bohater/Bohaterka: Gabi
Narracja: Trzecioosobowa 
Liczba stron: 104
Liczba rozdziałów: 
Wydawnictwo: Zygzaki
Ocena: 10/10
Premiera: 26.10.2022


 „24 dni do Gwiazdki” Agaty Przybyłek to ilustrowana książka dla dzieci inspirowana kalendarzem adwentowym. Ta ciepła, rodzinna opowieść wspaniale wprowadzi dzieci w świąteczny nastrój. Krótkie rozdziały można czytać w domu i przedszkolu, od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia, po jednym każdego dnia. A potem do nich wracać!

Agata Przybyłek znana jest ze swoich powieści komediowych i obyczajowych. Książka „24 dni do Gwiazdki” to prezent od niej dla wszystkich dzieci, które marzą o spotkaniu Świętego Mikołaja. I dla dorosłych, którzy razem z dziećmi chcą poczuć odrobinę świątecznej magii.

(Opis z Lubimy Czytać)

Historia, którą skierowana jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych zachwyci swoim wnętrzem nie tylko jako czytany tekst, ale i ilustracjie, które są wręcz bajkowe i przepiękne.

Lubię książki obyczajowe autorki, ale w tym roku postanowiła nas uraczyć także książką dla najmłodszych i dziś właśnie będzie kilka słów od młodszego czytelnika. Zebrałam wszystko w całość i zaczynajmy.

Książkę tę przeczytaliśmy na dwa razy. Fajnym zabiegiem jest to, że rozdziały są króciutkie i z powodzeniem można je czytać praktycznie bez ograniczeń wiekowych, ponieważ dziecko wysiedzi te dosłownie chwilkę. My będziemy ponownie czytać już za 18 dni po jednym rozdziale. Jako kalendarz adwentowy nadaje się wprost idealnie. 

Ilustracje jak już wspominałam są piękne. Bardzo się nam spodobały. Nadają książce takiego magicznego akcentu. 

Myślę, że książka jest świetna nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka a w okresie świątecznym jeszcze bardziej pragniemy poczuć tę magię świąt. Moje dziecko po skończonej lekturze powiedziało: "Mamo, chce jeszcze raz. Podobała mi się ta bajeczka". Więc sami widzicie, nie ma chyba lepszej rekomandacji niż zadowolony 5 latek! ❤️ Polecamy! 

Dziękujemy wydawnictwu za możliwość przeczytania. 


1 komentarz:

  1. Chętnie przeczytam tę książeczkę wspólnie z moimi siostrzeńcami.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger