poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Alpaka czułości - Joanna Szarańska


Dobre sobie! Ona się przeraziła! A kto zwiewał, że mało kopyt nie pogubił? 


Tytuł:
 Alpaka czułości  

Seria: Na tropie miłości (Tom 3) 
Autor: Joanna Szarańska
Tłumaczenie:  -
Liczba stron: 383
Liczba rozdziałów: 51
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans
Bohater: Gertruda, Brenda, Kamil
Narracja: Trzecioosobowa
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 09. 03.2022
Ocena: 9/10


Kto się czubi, ten się lubi?
Przepracowany weterynarz Kamil i znana z wybuchowego charakteru barmanka Brenda poznali się podczas imprezy. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, choć są zgodni, że woleliby go nie powtarzać. Niestety, kilka dni później przypadkowo trafiają do tego samego pensjonatu i w wyniku pomyłki zmuszeni są dzielić pokój oraz… łóżko. Ten urlop miał być ucieczką od problemów. Tymczasem one dopiero się zaczynają… zwłaszcza gdy w pobliżu pojawiają się rezolutne bliźnięta, lubiące łączyć ludzi w pary, oraz stały mieszkaniec pensjonatu – ciekawska alpaka o nietypowych skłonnościach.
Pogodna historia o kosmatej alpace, która jednocześnie was rozczuli i rozbawi do łez, oraz o miłości, która wisi w powietrzu!
(Opis z Lubimy Czytać)

Tego dnia do Kosmy uśmiechnęło się szczęście... Owszem kolorowa wstążka zniknęła gdzieś we wsi, ale za to teraz pod sznurem z bielizną natrafił na coś wyjątkowego. 

Przyznam wam szczerze, że nie czytałam poprzednich tomów, ale ten że względu na okładkę mnie przekonał. I nie zawiodłam się. Fajnie jeśli zaczniecie lekturę od pierwszego tomu, ale jeśli nie to można czytać w dowolnej kolejności (jak dla mnie). O czym zatem jest ta historia? Już wam mówię! ❤️

Podczas przyjęcia zaręczynowego Alicji i Pedra starsza kobiecina roznosi wizytówki swojego nowo otwartego gospodarstwa agroturystycznego.  
Zapracowany weterynarz Kamil decyduje się na urlop w tym małym urokliwym miejscu. Brenda po spięciu z żoną szefa również rezerwuje pokój. Babcia Trudzia zabiera niesforne bliźniaki na wakacje. Problem jest jeden. Pokoi jest dwa, a lokatorów znacznie więcej. Kamil z Brendą lądują w jednym pokoju, a po ich burzliwym poznaniu, nie jest to nic miłego. W gospodarstwie znajdziemy też przebiegłą, uroczą Alpakę, która chadza swoimi ścieżkami i płata naszym bohaterom figle. Jak upłynie im pobyt? Tego musicie się dowiedzieć sami. 

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma tu zbędnego lania wody, a dialogi są naturalne, nie wymuszone. 

Akcja toczy się swoim rytmem. Nie ma czasu na nudę, bo cały czas coś się dzieje. Nie zgubimy się w wydarzeniach, bo wszystkie łączą się ze sobą w spójną całość. 

Okładka jest przepiękna! Ta alpaka chwyta za serducho. W środku mamy podział na rozdziały, gdzie mamy perspektywę kilku bohaterów. A do każdego rozdziału mamy uroczą Alpakę, którą można znaleźć także na dole czytabych stron 😁 bardzo mi się to spodobało! 

Bawiłam się świetnie przy tej książce. Śmiałam się, ale czasem też było poważnie i serce stawało mi w gardle. 

Bohaterów wcześniej nie znałam, chociaż losy niektórych osób poznajemy wcześniej, jednak w tej powieści stanowią tło. Dzieciaki były świetne. Łobuzowały i miały genialne pomysły. Jak to bliźniaki byli niemal nierozłączni, ale także się kłócili. Natomiast babcia była taką elegancką starszą panią. Ta wieś totalnie do niej nie pasowała. Dzieciaki przyprawiały babcie o nie jeden zawał, a to tylko tydzień wakacji! 🙈 
Brenda i Kamil darli za to koty równo. Ich relacja była dynamiczna i ani chwili nie było z nimi nudy. Zawsze coś się działo. 

Cóż tu dużo mówić najbardziej urzekła mnie jednak alpaka. I z bólem serca to mówię, było jej stanowczo za mało! Była taka kochana, że mogłabym jeszcze z jeden tom o niej przeczytać 😁. Naprawdę, była wyjątkowa i musicie koniecznie ją poznać. 

Książki pani Asi są przemyślane, takie ciepłe, rodzinne, wzruszające, ale i rozbawiające. To już nie pierwsza książka autorki, która mocno przypadła mi do gustu. Na coraz cieplejsze dni to idealna lektura. Bardzo serdecznie Wam polecam! ❤️ 

[...] ooo! - Oczy stsruszki rozbłysły. - Przyjechaliście do Ludwiki? Słyszałam, że została hotelarką. Patrzcie państwo, pierwszy hotel w Lipówce! No tego my tu jeszcze nie mieli! 

Za możliwość przeczytania serdecznie dziękuję wydawnictwu 

2 komentarze:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger