piątek, 22 kwietnia 2022

Anioł łez - Layla Wheldon

 

Nie każdy ma szczęście urodzić się pod szczęśliwą gwiazda..


Tytuł
: Anioł łez. Podcięte skrzydła 

Seria: Anioł łez ( Tom 1)

Autor: Layla Wheldon

Tłumaczenie: -

Liczba stron: 408

Liczba rozdziałów: 

Gatunek: Literatura obyczajowa i romans

Bohater: Diana, Daniel 

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Editio Red 

Data premiery: 18.01.2022

Ocena: 9/10


Piękna opowieść o miłości, która uskrzydla

Niektórzy rodzą się pod nieszczęśliwą gwiazdą i problemy same ich znajdują. Mimo to ciągle walczą, aby wzbić się w górę, wbrew wszystkiemu. Pozostali sami pakują się w kłopoty, z których z czasem coraz trudniej się wydostać, i staczają się powoli po równi pochyłej.

Zamach terrorystyczny w Nowym Jorku w 2001 roku odebrał życie wielu ludziom. W tym rodzicom Diany Beckett. Razem ze starszym bratem trafiła do rodziny zastępczej w Spokane. Jej nowi opiekunowie okazali się fanatykami religijnymi i surowo wychowywali swoich podopiecznych. U dziewczyny na skutek urazu psychicznego pojawiły się problemy z mową, przez co stała się obiektem drwin ze strony rówieśników. W efekcie Diana zamknęła się w sobie i nie dopuszczała do siebie nikogo.

Wszystko się zmieniło, gdy poznała Daniela, chłopaka z dobrej, szanowanej rodziny. Mówiono o nim: idealny syn i brat, wzorowy uczeń. Daniel rozbudził w Dianie nadzieję, przy nim odważyła się otworzyć na świat, zaczęła marzyć, a nawet zdobyła kilku przyjaciół. Jednak młody mężczyzna skrywał mroczną tajemnicę, a jego decyzje mogły ściągnąć niebezpieczeństwo nie tylko na nią, ale także na jej bliskich.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Nie pierwszy już raz bałam się przyszłości, jednak wszystko byłoby lepsze niż to piekło. Gdy uda mi się wytrwać do końca, poradzę sobie ze wszystkim.

Diana to dziewczyna, która w młodym wieku straciła swoich rodziców. Razem z bratem trafili do rodziny zastępczej, w której nie działo się za dobrze. Przed szkołą musieli sprzątać dom, byli nie dożywieni, a w kranie nie mieli cieplej wody. Brat Diany rozpoczął nowe życie, jednak nie mógł jej zabrać ze sobą. Zosyalo jej kilka miesięcy, by osiągnąć pełnoletniość i uciec z tego koszmaru. Pewnego dnia Diana poz ale Alison, z którą szybko się zaprzyjaźnia, a do tego pewien chłopak Daniel chce się z nią spotkać. Jak wyjdzie na tym Diana?

Autorka pisze lekko. Nie ma trudnych słów, czy zbędnych opisów. Dialogi są naturalne nie wymuszone. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, ani się nie wlecze. Wydarzenia łączą się że sobą w spójną całość, więc nie zgubimy się w fabule. 

Okładka również jest ładna i pasuje do treści. W środku znajdziemy podział na rozdziały z perspektywy Diany, Daniela ale także ich przyjaciół. 

To moja pierwsza książka autorki, jednak muszę przyznać, że bardzo mi się spodobała. Pochłonęłam ją nie mal naraz. Od razu zostajemy wciągnięci do świata Diany, który nie jest łaty i przyjemny. To co dziewczyna przechodzi w rodzinie zastępczej jest straszne i niewyobrażalne. Niestety myślę, że jest to coś co może spotkać młode osoby, znajdujące się w rodzinach zastępczych. Włosy na głowie się jeżą kiedy czyta się coś takiego.

Autorka miała świetny pomysł na tę książkę i wykonanie również bardzo mi przypadło do gustu. Cieszę się, że sięgnęłam po tę książkę i muszę nadrobić poprzednie, bo również mocno mjie intrygują.

Jeśli szukacie książki, która dostarczy wam wielu emocji, która porwie was od razu i w której zżyjecie się z bohaterami, to koniecznie przeczytajcie. Ja jestem pozytywnie zaskoczona i polecam Wam!

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger