poniedziałek, 18 kwietnia 2022

Święta, święta i po... Poczytane. - Odkąd cie poznałam - Klaudia Bianek

[...] Przez chwilę, zanim mój umysł zdołał dogonić rzeczywistość, myślałem, że znowu jestem w celi i wypatrywałem ruchów budzących się współwięźniów.

Byłem w swojej kawalerce. Wdech. 

Był środek nocy. Wydech. 

Od kilku tygodni byłem poza murami widzenia. Wdech. [...] 



Tytuł
: Odkąd cię poznałam 

Seria: Nie obojętność (Tom 2)

Autor: Klaudia Bianek

Tłumaczenie: -

Liczba stron: 343

 Liczba rozdziałów: - 

 Gatunek: Literatura obyczajowa, romans

Bohater: Agata, Kamil

Narracja: Pierwszoosobowa

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Data premiery: 13.04.2022

Ocena: 9/10


Ta książka jest wytworem wyobraźni autorki. Wszyscy bohaterowie są wymyśleni. Ale przecież to wszystko mogło się wydarzyć. I to czyni tę historię jeszcze bardziej poruszającą.

Agata Targosz wciąż pracuje nad reportażem o Kamilu Przyborze, meżczyźnie skazanym za morderstwo, któego prawdopodobnie nie popełnił. Dziennikarka dociera do nowych informacji, ale czy to wystarczy, by doprowadzić do ponownego procesu? Cała sprawa pochłania kobietę na tyle, że odsuwa się od męża. On natomiast postanawia ratować ich związek.

Kamil stara się posklejać to, co zostało z jego życia, ale każdy dzień to dla niego pole bitwy. Po dwudziestu latach za kratami powrót do szarej zwyczajności to droga pełna dziur i zakrętów. A demony przeszłości nie śpią i dają o sobie znać. Agata i Kamil mierzą się ze wspomnieniami i przykrymi doświadczeniami. Czy są w stanie uratować siebie nawzajem i zacząć na nowo żyć? Na kogo mogą liczyć w tej nierównej walce?

Drugi tom seri Nieobojętność autorstwa Klaudii Bianek to przejmująca historia o szukaniu sprawiedliwości, odnajdywaniu siebie i ogromnej potrzebie bliskości.

(Opis z Lubimy Czytać)

Nie odpowiedziałam na jego pytanie wprost, lecz w mojej prośbie było wszystko, co musiał wiedzieć. 

Drugi tom dylogi ściśle wiąże się z pierwszym, więc nie chce wam za dużo zdradzić, a jednak przekonać, że warto sięgnąć po tę książkę (jak i po pierwszy tom!).

Agata Targosz to młoda dziennikarka, która nie miała łatwego życia. I nadal jej ono nie rozpieszcza. Gdy dostaje propozycję, by napisać reportaż o Kamilu - chłopaku niesłusznie skazanym, nie wie jak zmieni się jej życie. Agata ma w sobie tyle determinacji, by dowieść prawdy. Jest w tym nieprzejednana i za nic nie odda tworzenia reportażu. Ani na chwilę nie zwolni popadając w pracoholizm. Jak to wszystko wpłynie na nią? I jakie decyzję przyjdzie jej podjąć?

Kamil to mężczyzna z trudną przeszłością. Wchodząc w dorosłość został skazany za zabójstwo. Jest niewinny, ale czy uda się tego dowieść w sądzie? Kamil to spokojny mężczyzna, można powiedzieć zastraszony. Boi się nowego świata, jaki powstał przez te dwadzieścia lat. Ludzie wytykają go palcami. Jak sobie z tym poradzi?

Autorka pisze lekko. Nie ma zbędnego Lanka wody. Dialogi są naturalne, a opisy pozwalają nam wejść w skórę naszych bohaterów. Mamy tu również sceny 18+, które wyszły naprawdę dobrze! 

Akcja nie pewdzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w spójną całość, więc nie zgubimy się w wydarzeniach. 

Okładka jest piękna i pasuje do poprzedniczki. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc poznajemy ich dokładnie. 

Historia stworzona przez Klaudię na czasy mrozi krew w żyłach. To co musiał przejść Kamil, to z czym teraz się mierzy, odczuwa, to jest coś strasznego i nie wyobrażalnego. To coś co zostanie z nim do końca życia. Niestety ukrecanie spraw i skazywanie niewinnych ludzi myślę, że nie jest czymś nowym i gdzieś są tacy ludzie, dla których już nic nigdy nie będzie takie jak przed.

Podobało mi się to, że Agata była taka można powiedzieć odważna. Postawiła na siebie, postawiła także na los obcego dla siebie mezczyzny. Szukała dowodów na jego niewinność i się nie poddawała. Naprawdę polubiłam ją. Tak jak panią Aldonę, Katarzynę czy nawet Agnieszkę. Musicie koniecznie poznać te kobiety, które pokazały, że Kamil ma w kimś oparcie.

Jeśli szukacie książki oryginalnej, z ciekawą i nietuzinkową fabułą, której nie da się odłożyć tak łatwo, to musicie po nią sięgnąć. Mi bardzo przypadła do gustu. Była idealnym zakończeniem historii dwóch poranionych dusz. Pokazała, że nie warto się poddawać i trzeba czasem podjąć trudne decyzję, by żyło się lepiej. Polecam Wam gorąco!



Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger