piątek, 1 kwietnia 2022

[PRZEDPREMIEROWO] :Bądź keto - Sabina SztubaTytuł: Bądź keto 

Seria

Autor: Sabina Sztuba 

Tłumaczenie:  - 

Liczba stron: 500

Gatunek: Poradnik 

Wydawnictwo: Sensus

Data premiery: 05.04.2022

Ocena: 8/10

Dieta ketogenna ? cóż to takiego? Termin od pewnego czasu robi karierę w mediach, zapewne więc wszyscy zdążyli się z nim zetknąć. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym polega specyfika ketogennego stylu życia. Tym bardziej że wokół tematu narosło już wiele mitów i półprawd. To niedobrze, bo właściwie dobrana dieta ketogenna pozwala nie tylko w szybkim tempie pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale też poprawia parametry krwi, wspiera w walce z powszechnym w XXI wieku zespołem metabolicznym i pomaga regulować pracę układu nerwowego, co szeroko wpływa na stan umysłu, a w konsekwencji funkcjonowanie całego organizmu.

Wróćmy jednak do postawionego na wstępie pytania. Mocno rzecz upraszczając, ketodieta jest to sposób odżywiania oparty na niskiej zawartości węglowodanów w posiłkach. Ale to tylko część prawdy. W książce, którą trzymasz w rękach, autorka wymienia aż dziesięć rodzajów znanych diet niskowęglowodanowych, co i tak nie wyczerpuje listy. Przeczytaj, a dowiesz się nie tylko, na czym polega specyfika poszczególnych odmian diety ketogennej, ale także:

  • na które procesy zachodzące w organizmie wpływa dieta ketogenna
  • jakie są wskazania, aby rozpocząć jej stosowanie
  • jak dopasować dietę do swoich potrzeb i możliwości
  • jak uniknąć błędów w jej stosowaniu
  • jak komponować posiłki
  • jakie są medyczne przesłanki ketodiety

Znajdziesz tu również wiele innych cennych informacji, bazujących na najnowszych badaniach klinicznych, a także doświadczeniu autorki, które zdobywała przez lata praktykowania diety ketogennej i pracy z ludźmi.

(Opis z Tania Książka) 


 W moje ręce wpadła najnowsza książka pani Sabiny "Bądź keto". Temat tej diety przewijał się u nas ostatnio w rozmowach, więc postanowiłam zgłębić ten temat. Z tą książką jest to bardzo proste. Autorka przyłożyła się do swojej pracy i w obszerny sposób przedstawia nam zalety, wady, przeciwskazania do zastosowania takiej diety u siebie.

Przede wszystkim ważne są badania ogólnego stanu zdrowia i konsultacja z lekarzem. To jest pierwsze i najważniejsze. Nigdy diety nie można stosować na własną rękę, bo nie zawsze może to się skończyć dobrze.

Mamy tutaj także pytania i odpowiedzi, przykładowe posiłki. Fajnym również zabiegiem jest zebranie na tyle książki bibliografii użytej w tej publikacji, więc można odszukać sobie i zgłębić temat jeszcze wnikliwiej.

Bardzo też przydatne są informacje na temat tej diety. Tutaj jest tego masa i każdy może z łatwością to zrozumiec, bo choć to wydawać by się mogło czymś naukowym czego mózg ludzki nie przyswoi, to napisane jest postym językiem. Więc jeśli interesuje was ta dieta, to sięgnijcie po tę książkę, bo jest skarbnicą wiedzy. Liczy prawie 500 stron i myślę, że każdy w niej odnajdzie odpowiedzi na nurtujące pytania. Ja uzupełniłam swoją wiedzę.

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger