środa, 27 kwietnia 2022

Pięć królestw. Łupieżcy niebios - Brandon Mull


Odetchnął z ulgą, gdy zobaczył, ze jego najlepszy kumpel tez przyszedł w wymyślnym przebraniu. Bał się, że sam trochę przesadził ze strojem.

 


Tytuł: Piec królestw. Łupieżcy niebios

Seria: Piec królestw (Tom 1) 

Autor Brandon Mull

Tłumaczenie: Anna Gralak

Liczba stron: 464

Liczba rozdziałów: 35

Gatunek: Fantastyka 

Bohater:  Cole

Narracja: Trzecioosobowa 

Wydawnictwo: Wilga 

Data premiery: 23.03.2022

Ocena: 9/10


Cole chciał się tylko popisać przed kolegami w Halloween. Wycieczka do nawiedzonego domu okazała się jednak początkiem szalonej, niespodziewanej przygody… Chłopiec wraz z przyjaciółmi trafia na tajemnicze Obrzeża – miejsce, które leży między jawą i snem, rzeczywistością i wyobraźnią, i rządzi się swoimi magicznymi prawami. Cole chciałby oczywiście jak najszybciej wrócić do domu, wygląda jednak na to, że nie będzie to łatwe. Bo na Obrzeżach dzieje się źle! Magia traci na sile, a pięciu królestwom grozi niebezpieczeństwo. To właśnie Cole, wraz z nowymi przyjaciółmi, będzie musiał wszystko naprawić i spróbować przeżyć na tyle długo, żeby odnaleźć drogę do domu…

(Opis z Lubimy Czytać)

"Człek, który nie chce stawić czoła próbie, już dowiódł większego tchórzostwa niż ten, który jej nie podoła.

Styl autora znam doskonale z innych jego powieści. Nie ma tu wyszukanego języka, wszystko jest jasne dla czytelnika. To Fantastyka, więc ten świat jest inny, ale Autor przedstawia go w sposób zrozumiały dla odbiorcy. Nie ma tu zbędnego lania wody, opisy są przemyślane, a dialogi naturalne. 

Akcja dzieje się swoim rytmem. Nie pędzi, ani się nie wlecze. Nie pogubimy się w wydarzeniach, bo wszystko łączy się ze sobą, a my możemy poznać dokładnie ten świat. 

Okładka jest piękna, a w środku znajdziemy podział na rozdziały. 

Cole to młody chłopiec, który w Halloween wybiera się do nawiedoznego domu wraz z przyjaciółmi. Najbardziej strasznie jest w piwnicy, więc wraz z grupką innych dzieciaków schodzą do środka. Nie przypuszczają, że teraz zacznie się prawdziwy koszmar. Zostają porwani. Colowi i jednej dziewczynce udaje się ukryć. On schodzi na dół po przyjaciół, a ona ma zawiadomić policję co się tu stało. Chłopiec ładuje na tajemniczych Obrzeżach. Nie wie czym rządzi się ten dziwny świat, a gdy zostaje rozdzielony z przyjaciółmi, przysięga, że ich odnajdzie. Zaczyna się walka o życie, przetrwanie i ucieczkę. Czy uda mu się to? I gdzie naprawdę trafił? 

Już bardzo dawno nie czytałam nic od autora, jednak ta książka przywołała wiele wspomnień i za każdym razem gdy ja otwierałam robiło mi się ciepło na serduszku. To taka Fantastyka, która jest po prostu tak dobra, że wciąga od razu do swojego świata. Która na ani moment nie da o sobie zapomnieć. Kierowana jest do młodych czytelników, ale i starszy odnajdzie w niej coś dla siebie. 

Podobała mi się świat stworzony przez Brandona Mulla, podobali mi się bohaterowie. Nie byli płascy, ale właśnie tacy z krwi i kości. Łatwo było nam się wczuć w ich strach. Przeżywać z nimi tę przygodę. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to oryginalna historia. 

Cole był świetnym narratorem. Mimo swojego młodego wieku, był bardzo odważny. Kto zszedłby w ciemną otchłań, nie wiedząc gdzie, by uratować swoich przyjaciół? Myślę, że nie wiele jest takich osób. A on za wszelką cenę chciał się do nich dostać i wrocic do domu. 

To dopiero pierwszy tom tej niesamowitej serii. Żałuję, że wcześniej jej nie znałam. Ta książka, która miała premierę w tym roku to wznowienie. Więc jeśli posiadacie resztę tomów, czy to u siebie czy w bibliotece koniecznie nadróbcie lekturę, bo jezt świetna! Ja z niecierpliwością wypatruje kolejnych tomów. Polecam Wam serdecznie .

Za możliwość przeczytania dziękuję serdecznie wydawnictwu 

Kiedy to naprawdę ważne, graj na całego i walcz do końca. Ale nie wtedy, kiedy to nie ma znaczenia i możesz zepsuć wszystko, na czym ci najbardziej zależy”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger