poniedziałek, 22 maja 2023

Druga szansa - Roksana Zalewska

 Tytuł: Druga szansa 

Seria: -

Autor: Roksana Zalewska

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura


obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Sofia, Aleksander...

Narracja: Pierwszoosobowa

Liczba stron: 560

Liczba rozdziałów: 23

Wydawnictwo: Editio Red

Ocena: 7/10

Premiera: 14.03.2023  

Niezwykła propozycja. Niezwykły układ. Niezwykła historia

Alexander Muro potrzebuje żony. Nie dlatego, że czuje się samotny. Przystojny i bogaty młody mężczyzna nie narzeka na brak zainteresowania ze strony kobiet. Dotychczas jednak żadna z nich nie wzbudziła w nim aż tak ciepłych uczuć, aby chciał z nią spędzić resztę życia. Alexander potrzebuje żony przede wszystkim do celów reprezentacyjnych ― wybranka powinna błyszczeć u jego boku nie tylko urodą, ale w głównej mierze intelektem. Krótko mówiąc, ma być uzupełnieniem jego wizerunku. Zupełnie przypadkowo na jego drodze pojawia się odpowiednia kandydatka. Sofía Casillas to młoda, piękna i błyskotliwa panna, a do tego jest dziedziczką fortuny dorównującej bogactwu rodu Muro. Jednym słowem, tych dwoje ma szansę stworzyć idealną parę.

Jest tylko jeden kłopot. Sofía właściwie nie zna Alexandra i nie pali się do zamążpójścia. Odrzuca więc propozycję mężczyzny, traktuje ją jako żart… albo objaw szaleństwa. Tyle że Muro nie jest szalony, a tym bardziej nie żartuje. Należy do świata mafii, zawsze osiąga to, czego chce. 

(Opis z Lubimy Czytać) 


Styl autorki jest lekki, nie znajdziemy tu trudnych słów, czy wyszukanych, długich opisów. Jest sporo dialogów, co dla mnie jest na plus, bo tak poznajemy lepiej bohaterów i ich zachowania w stosunku do innych. 

Akcja toczyła się swoim rytmem, które na czasy było zbyt szybkie. Na szczęście, nie zgubiliśmy się w fabule, bo wszystko łączyło się ze sobą. 

Okładka jest ładna, przyjemna dla oka i przyciąga do siebie. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy kilku bohaterów, więc poznamy ich i ich działania dokładnie.

Na samym początku muszę dodać iż jest to debiut, który moim zdaniem był bardzo udany. Choć autorka postawiła na schemat dobrze nam znany, a mianowicie małżeństwo z rozsądku, to książkę czytało się przyjemnie i czuć było powiew świeżości. 

Podobało mi się to, że Sofia, choć bogata, pracowała w kawiarni. Do tego Aleksander był mafiosem, więc to dodatkowy plus jeśli lubicie książki z mafią w tle. Dla mnie mógłby być zwyczajnym chłopakiem i też by było. Ale z kolei nie było by niebezpiecznie, tajemniczo, nie byłoby porwań, intryg, a to w sumie największe "grzeszki" mafii. 

Fajnie było obserwować rodzące się uczucie w już jakby zawartym związku małżeńskim. I choć z pozoru miało ono być do osiągnięcia własnych korzyści, to uczucie jakby dostali w gratisie do tej transakcji. 

Jeśli natomiast i wy lubicie książki z takimi wątkami, którymi rządzi niebezpieczeństwo, zazdrość i wiele więcej, to musicie po nią sięgnąć. Mnie się podobała, choć nie ukrywam na początku liczba stron i mały druk w cale mnie nie zachęcały. Ale było warto! 

To jak, skusicie się?


Za możliwość przeczytania, dziękuję Wydawnictwu. 

[Współpraca reklamowa] 

1 komentarz:

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger