piątek, 12 maja 2023

Diament i róża - Karolina Winiarska

 


Tytuł: Diament i Róża 

Seria

Autor: Karolina Winiarska 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Dorota 

Narracja: Trzecioosobowa 

Liczba stron: 332

Liczba rozdziałów: 20

Wydawnictwo: Diamenty 

Ocena: 8/10

Premiera: 12.04.2023


Porywająca serce historia o dziewczęcych marzeniach i wyboistej drodze do ich spełnienia. Dorota jest osobą, która odnosi sukcesy i nie boi się wyzwań. Niestety w życiu prywatnym nie ma tyle szczęścia. Wychodząc za mąż za licealną miłość, Dorota wierzyła, że to związek na całe życie. Los jednak bywa przewrotny i lubi płatać figle. Niespodziewany telefon od ważnej dla niej osoby powoduje zmiany w jej życiu. Nic już nie będzie takie samo.

(Opis z Lubimy Czytać) 

Uwielbiam pióro Karoliny. Piszę ona życiowe powieści, które chwytają za serce. Nie ma tu zbędnych opisów, dialogi są naturalne, a my wsiakamy w książkę z każdym czytanym słowem. 

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem. Nie pędzi. Wydarzenia łącza się ze sobą w całość, więc nie zgubimy się w lekturze. 

Okładka jest cudowna, piękna. W środku mamy podział na rozdziały. 

Rozwód nie zawsze musi oznaczać koniec. To dopiero początek, by spełniać swoje, wcześniej zapomniane, marzenia. Tak było w przypadku Doroty. Po rozprawie rozwodowej, kobieta wylatuje do kraju, gdzie został dla niej ktoś ważny. W Afryce poznaje na nowo siebie, swoje potrzeby. 


Stereotypy, które rządzą światem często są krzywdzące, bowiem nie każda kobieta musi wyjść za mąż, urodzić mu gromadkę dzieci i poświęcić się ich wychowaniu, zaniedbując przy tym swoje marzenia, karierę czy pasję. Dorota jest idealnym przykładem kobiety sukcesu. Teraz w Afryce odkrywa tajemnice, które były obecne w jej życiu, a o których istnieniu nie miała pojęcia. Czego się dowie? Musicie sami się przekonać. 

Podobało mi się umieszczenie akcji w Afryce, ponieważ nie czytałam chyba jeszcze takiej książki. Reakcje tamtejszej ludności, na obecność Białych, ich uprzedzenia, ale także styl życia, czy opisy przyrody, były czymś zachwycającym. Czuło się to wszystko, jakbyśmy tam byli naprawdę.

Ta powieść nie jest wartka, jest po wolna, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Przez rozdziały teraz i dawniej poznajemy Dorotę i jej bliskich. Odkrywamy sekrety, ale i mamy chwilę, by się zatrzymać i rozważyć nasze życie, cele. By zweryfikować czy nasze marzenia są na najwyższym miejscu w liście, czy na ostatnim. 

To piękna, życiowa historia, która skłania do refleksji, ale przy której my również dobrze się bawimy poznając Dorotę, Rose czy samą Afrykę. Polecam Wam gorąco. 


Za możliwość przeczytania, dziękuję serdecznie wydawnictwu Diamenty. Współpraca reklamowa. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger