wtorek, 23 maja 2023

Przyjaciel wilków - Ruth Emmie Lang


Tytuł: Przyjaciel wilków

Seria: -

Autor: Ruth Emmi Lang

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura piękna 

Bohater/Bohaterka: Weylyn (Mary Penlore, pani Meg Lowry, Lydia Kramer...)

Narracja: Pierwszoosobowa

Liczba stron: 415

Liczba rozdziałów: 61

Wydawnictwo: Muza 

Ocena: 8/10

Premiera: 26.04.2023 

Opowieść o magii, która kryje się w codzienności. Słodko-gorzka historia pełna przygód, humoru, walki o miłość i akceptację.

Weylyn Grey - osierocony, wychowany przez wilki, dumny właściciel świnki o imieniu Merlin - wiedział, że nie jest taki jak inni ludzie. Ale kiedy własnoręcznie powstrzymał tornado w burzliwy świąteczny dzień, zdał sobie sprawę, jak bardzo jest inny.

Trąba powietrzna to tylko jedno z wielu dziwnych zdarzeń, które towarzyszą mężczyźnie w drodze z miasta do miasta. Tajemnicze burze, drzewa, które wydają się rosnąć w ciągu jednej nocy… Weylyn posiada moc, której w pełni nie kontroluje, a jego zdumiewające zdolności objawiają się w nieodpowiednich momentach i miejscach. W najlepszym wypadku stają się ciekawostką, a w najgorszym - zagrożeniem dla niego samego i osób, które kocha.

Mary wie, że związek z Weylynem nie jest pozbawiony ryzyka, ale - jak powie ci każdy, kto go spotkał – kiedy już mężczyzna wkroczy w twoje życie, nie chcesz, by odszedł.

Przyjaciel wilków opowiada historię życia bohatera z perspektywy ludzi, którzy go znali, kochali, a nawet kilku, którzy uważali go za zwykłego dziwaka. Choć nie zagościł w życiu żadnego z nich na długo, pozostawił każdego z historią do opowiedzenia. O chłopcu, który dorastał z wilkami, o wielkich burzach, które rozpływały się w powietrzu, o świetlikach i ich fosforyzującym miodzie, o domu wypełnionym pajęczynami i o dziwnym człowieku, który w nim mieszka…

(Opis z Empik) 

Opowieść o magii, która kryje się w codzienności.


Styl autorki jest lekki, przyjemny, nie ma tu zbędnych opisów, a wszystko łączy się w zgrabną i spójną całość, w której się nie zgubimy. Dialogi są naturalne.

Okładka jest piękna, miła w dotyku i patrząc na nią patrzymy jak na najpiękniejszy obraz. Nie jest przekombinowana, a naprawdę przykuwa wzrok.


"Przyjaciel wilków" to dość oryginalna historia, która zapadnie mi w pamięć na długo.

No powiem Wam, że nie spotkałam się jeszcze z taką książką. Mimo iż to Weylyn jest głównym bohaterem, to poznajemy go poprzez poznawanie kogoś innego. To jak widzą go po prostu spotkani przez niego ludzie. Jedni go lubili, inni się go bali. Chłopiec był po prostu wyjątkowy i to niektórych odpychało. No i mnie coś takiego bardzo się podobało, bo było czymś innym i wyjątkowym. 

Książka Ruth Emmie Lang jest taką piękną, magiczną historią, gdzie rzeczywistość miesza się z tym magicznym i niewytłumaczalnym światem. Ale jakże wyjątkowym i pięknym. Och powtarzam się, ale ta powieść taka właśnie jest. WY-JĄ-TKO-WA! Bez dwóch zdań!

Pomysł z wychowywaniem przez wilki, również mi się podobał. Pokazywał nam coś innego. Ta książka to taki powiew czegoś nowego i myślę potrzebnego. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie i myślę, że jest to lektura zarówno dla kobiet jak i mężczyzn i myślę, że młodszym czytelnikom, również może przypaść do gustu. Ja ogromnie polecam! Za możliwość przeczytania, dziękuję Wydawnictwu. 

[Współpraca reklamowa] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger