czwartek, 4 maja 2023

99 chłopaków Micaha Summersa

 

Tytuł
: 99 chłopaków Mitcha Summersa 

Seria

Autor: Adam Sass

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło

Gatunek: Literatura młodzieżowa

Bohater/Bohaterka: Micah

Narracja: Pierwszoosobowa

Liczba stron: 384

Liczba rozdziałów: 29

Wydawnictwo: Young

Ocena: 10/10

Premiera: 20.04.2023


Czy Chłopak Numer Sto będzie tym jedynym?

Micah Summers jest uroczym, utalentowanym artystycznie marzycielem. W wyobraźni odważny i uwodzicielski, w rzeczywistości jednak zbyt nieśmiały, żeby zaprosić kogoś na randkę. Zamiast tego rysuje chłopaków, którymi jest zauroczony (do tej pory naliczył ich dziewięćdziesięciu dziewięciu) i postuje o ich wymyślonych randkach na Instagramie. Jego profil cieszy się popularnością, a obserwatorzy nie mogą się już doczekać Chłopaka Numer Sto.

Kiedy w metrze flirtuje z przystojniakiem w kurtce z wegańskiej skóry, który w torbie ma masę książek z biblioteki, jest przekonany, że to ten jedyny. Zanim zdecyduje się poprosić go o numer, chłopak niesiony tłumem znika mu z oczu. Zostaje po nim tylko kurtka, w której znajdują się wskazówki dotyczące tożsamości tajemniczej sympatii. Wkrótce Micah wyruszy z przyjaciółmi w podróż po Chicago niczym książę z bajki w poszukiwaniu (tym razem) prawdziwej miłości.

„99 chłopaków Micaha Summersa” to chwytająca za serce książka o tych, którzy wierzą w przeznaczenie i chcą doświadczyć miłości jak z bajki. Ale czy w prawdziwym świecie takie marzenie może się ziścić? Jeśli szukasz swojej następnej ulubionej queerowej historii, a znasz i lubisz twórczość Adama Silvery lub Sophie Gonzales, ten tytuł jest idealny dla Ciebie!

(Opis z Lubimy Czytać) 

Czy miłość od pierwszego wejrzenia istnieje naprawdę? Czy gdy się na kogoś spojrzy, już się wie, że to ten jedyny?

Tak było w przypadku Micaha, który poznał swojego idealnego setnego chłopaka w metrze. Jednak przewrotny los rozdziela ich. A że Micah jest artystą, publikującym na instagramie, postanawia zamieścić post z prośbą o pomoc w poszukiwaniu tego chłopaka, o którym tak naprawdę nie wie nic! Jak zakończy się misja poszukiwania księcia z bajki?

Autor ma tak lekki i przyjemny sposób narracji, że przez książkę wprost się płynie. Nie ma trudnych słów, czy wyszukanych, długich opisów.

Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ale też się nie wlecze. Wszystko łączy się ze sobą w idealną całość, przez co nie zgubimy się w wydarzeniach.

Szata graficzna ten powieści jest wprost niesamowita. Okładka przyciąga wzrok, a w środku mamy piękne dodatki. 

Przy tej książce nie sposób się nudzić. Cały czas coś się dzieje. Nasz bohater z pomocą przyjaciół i wsparciem rodziny, przeszukuje kolejne miejsca, gdzie mógł być chłopak numer sto. Ich zaangażowanie jest cudowne, bardzo ich polubiłam i to jacy byli dla Micaha. A byli życzliwi, miło, ciepli, po prostu kochani. Takie osoby w życiu to skarb. 

Powieści queerowe nie zawsze trafiają w moje gusta, jak np było z "Długo i szczęśliwie", ale tutaj...tutaj coś zaiskrzyło. Do tego stopnia, że spokojnie mogę nazwać tę historię taką comfort book 🥰 jest wprost idealna, urocza, słodka, zabawna, ale przy tym ważna. Pokazuje nam, że każdy zasługuje na swojego księcia z bajki. Czasem trzeba czasu, by dostrzec go w kimś, ale zawsze będzie warto. 

Ta książka otuli was swoją miłością, niebanalnym światem rządnym przez sztukę i chłopaka, który chce kochać i być kochanym. "99 chłopaków Micaha Summersa" napełni was radością, lekkością i wielkim uśmiechem na koniec czytania, bo zakończenie jest bajeczne! 

Jeśli szukacie książki, przy której będziecie się dobrze bawić, w której są nawiązania do Kopciuszka, która zawiera w sobie dużą dawkę emocji, to koniecznie sięgnijcie! Ja jestem wprost oczarowana i zakochana w tej historii. Otuliła moje serce i zostanie w nim na dłużej! Polecam! ❤️ 


Książka dostępna w Księgarni TaniaKsiazka.pl "99 chłopaków Mitcha Summersa


Książkę znajdziecie w Księgarni TaniaKsiążka.pl w kategorii Książki obyczajowe dla młodzieży
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger