poniedziałek, 8 maja 2023

Gry. Seria Twisted - Ana Huang

 


Tytuł: Gry 

Seria: Twisted  (Tom 2)
Autor: Ana Huang 
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska 
Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 
Bohater/Bohaterka: Bridget,Rhys 
Narracja: Pierwszoosobowa
Liczba stron: 471
Liczba rozdziałów: 51
Wydawnictwo: Bezwstydne 
Ocena: 9/10
Premiera: 12.04.2023

Ona nie może do niego należeć… Ale on i tak będzie ją miał.
Rhys Larsen to opanowany i arogancki ochroniarz, który kieruje się dwiema zasadami: po pierwsze chronić swoich klientów za wszelką cenę, po drugie nie angażować się emocjonalnie. Nigdy.
Złamanie tych reguł wydawało mu się czymś niewyobrażalnym… Aż do momentu, gdy poznał ją. Ta kobieta swoim wewnętrznym ogniem rozpaliła go do granic i obróciła jego zasady w popiół.
Rhys nie ma więc innego wyjścia, jak przyznać przed samym sobą: przysiągł, że będzie ją chronić, ale wszystko, czego pragnie, to mieć ją na własność.
Jego księżniczkę.
Jego zakazany owoc.
Jego każdą nieprzyzwoitą fantazję.
Bridget von Ascheberg to dostojna i uparta księżniczka, która mimo obarczenia królewskimi obowiązkami marzy o wolności – w życiu i wyborze ukochanego.
Gdy jej brat abdykuje, niespodziewanie staje przed wizją aranżowanego małżeństwa bez miłości oraz tronu, którego nigdy nie chciała objąć.
Próbując poradzić sobie z przeciwnościami związanymi z jej nową rolą, musi jednocześnie walczyć ze swoim pożądaniem – pragnie mężczyzny, którego nie może mieć.
Jej ochroniarza.
Jej opiekuna.
Jej ostatecznej ruiny.
Niespodziewana i zakazana – ich miłość może zniszczyć królestwo… i skazać na porażkę ich oboje.
(Opis z Lubimy Czytać)

Styl autorki polubiłam już w pierwszej części i nic się tu nie zmieniło. Piszę bowiem lekko, przyjemnie. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi między bohaterami są takie naturalne. 

Akcja toczy się swoim idealnie wywarzony rytmem. Nic nie dzieje się za szybko, wszystko łączy się w spójną całość, więc nie zgubimy się w wydarzeniach. 

Okładka jest cudna. Minimalizm, złoto, no po prostu idealna i pasująca do poprzedniczki. W środku mamy rozdziały z perspektywy obojga bohaterów, więc poznajemy ich dokładnie. 

Jak ja czekałam na drugi tom tej cudnej serii! Gdy tylko zobaczyłam, że jest na legimi, zaczęłam czytać w poczekalni u lekarza, a potem na badaniach. Wręcz żałowałam, że nadeszła moja kolej, bo książka pochłonęła mnie bez reszty. Tajemnice, intrygi, zakazane uczucie, życie księżniczki No po prostu wszysyko czego dusza zapragnie. 

Tym razem poznajmy bliżej Bridget i Rhysa. Czyli księżniczkę i ochroniarza. No i oczywiście mamy tutaj motyw zakazanego uczucia, bo jak to tak księżniczka ze zwykłym ochroniarzem? Toż to skandal! Ale prócz tego motyw hate-love który wprost uwielbiam. Na początku ta dwójka nie pała do siebie niczym innym jak chęcią mordu. Rhys nie pozwala za wiele Bridget, choć ona ma swoje sposoby, by postawić na swoim. Jednak tu zawziętość, upartość jest cechami wspólnymi obojgu, więc będą iskry nie tylko te wynikające z pożądania! 

Nie obyło się bez wkurzania na Rhysa, ale już w pierwszym tomie zyskał moje zaciekawienie i serce. No cóż miał w sobie to coś, mimo iż czasem był nieznośny.

Myślę, że książka spodoba się każdemu, kto lubi taką wolniejszą akcję, gdzie miłość, porządnie nie przychodzi z rozdziału na rozdział. Mnie bardzo się podobało. Jestem oczarowana i chce po prostu więcej! Polecam Wam całym sercem!

PS. Pamiętajcie, by czytać tomy po kolei! 

We współpracy z Bezwstydne 

1 komentarz:

  1. Fajnie się czyta takie książki kiedy miłość między bohaterami powoli się rodzi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger