środa, 17 maja 2023

Zachodnie fale - Brittainy C. Cherry

 


Tytuł: Zachodnie fale 

Seria: Kompas (Tom 3)

Autor: Brittainy C. Cherry 

Tłumaczenie

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Stella, Damian 

Narracja: Pierwszoosobowa

Liczba stron: 344

Liczba rozdziałów: 24

Wydawnictwo: NieZwykłe 

Ocena: 9/10

Premiera: 13.04.2023

Trzeci tom emocjonalnej serii autorki „Elements. Żywioły” i Kochając pana Danielsa!

Stella Rose Mitchell wierzy, że miłość jak z bajki istnieje naprawdę. Piękny, cudowny mężczyzna stanie na jej drodze i zostanie jej księciem, a potem będą żyli długo i szczęśliwie.

Damian Blackstone jest przystojny, ale nie ma w sobie nic z bajkowego księcia. Bardziej przypomina bestię, przynajmniej wewnętrznie. Kiedy Stella go spotyka, nie może uwierzyć, że istnieje ktoś tak wredny i nieprzyjemny jak on. W dodatku mężczyzna czegoś od niej chce.

I zdarza się coś, czego Stella za nic by sobie nie życzyła: musi poślubić tego człowieka. Kobieta w końcu traci nadzieję na spełnienie marzeń. Już wie, że miłość zdarza się tylko w bajkach i nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem.

Mężczyzna, z którym wkrótce Stella zamieszka, jest dokładnie taki, jak myślała. Wredny, zimny, patrzący na nią z góry, jakby przeszkadzała mu oddychać. Jednak bywają też momenty, kiedy kobieta widzi w swojej bestii coś zupełnie innego…

(Opis z Lubimy Czytać) 

Jakież to było urocze!

 Styl autorki jest lekki, czyta się szybko. Nie ma zbędnych opisów, a dialogi są naturalne, nie wymuszone. 

Akcja powieści toczy się własnym rytmem, które nie wlecze się, ani nie pędzi. Wydarzenia następują po sobie, więc się nie pogubimy w tym świecie.

Okładka jest ładna i przyciąga wzrok. W środku znajdziemy podział na rozdziały, z perspektywy obojgu bohaterów, więc możemy ich z łatwością poznać

Jak już na wstępie zaznaczyłam, to jedna z tych powieści, gdzie podczas czytania nasze serce się topi. Jest tak cudna, piękna i urocza, że naprawdę, aż miło się to czyta ❤️ 

Nasi bohaterowie są jak ogień i woda. 

Ona z sercem na dłoni, chce by każdy czuł się dobrze w jej towarzystwie i dla każdego chce jak najlepiej. 

On z kolei zamknięty w sobie, nie ufny, małomówny.

Z początku ona działa na niego jak plachta na byka. Miała przybranego ojca, który ją wychował, a on nie miał nikogo, tułał się po rodzinach zastępczych. Ale z czasem, gdy poznają się lepiej, okazuje się, że tak naprawdę Stella nie wierzy w siebie, poprzez ludzi, którzy powinni być dla niej wsparciem. To kobieta o wspaniałym talencie. Ale i z rozmiarem plus size, przez co jeszcze bardziej ją polubiłam bo nie była wyidealizowana, była piękna na zewnątrz i w środku i dzięki Damianowi to odkrywała.

Książki Brittainy zawsze wzbudzają we mnie masę emocji i tak było tym razem. Świetnie się bawiłam w tym zaaranżowanym małżeństwie i kibicowałam bohaterom z całego serca. Jestem totalnie oczarowana nimi! Polecam Wam gorąco te serię.

Za możliwość przeczytana dziękuję serdecznie wydawnictwu NieZwykłe. Współpraca reklamowa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger