czwartek, 25 maja 2023

Prywatna pokojówka - Katarzyna Krakowiak

 


Tytuł: Prywatna pokojówka 

Seria: -

Autor: Katarzyna Krakowiak

Tłumaczenie: -

Gatunek: Literatura obyczajowa, romans 

Bohater/Bohaterka: Aleska, Sara

Narracja: Pierwszoosobowa

Liczba stron: 311

Liczba rozdziałów: -

Wydawnictwo: WasPos 

Ocena: 7/10

Premiera: 20.04.2023

Aleksa to kobieta pracująca jako dziennikarka, która staje na rozdrożu swojego życia w dniu swoich urodzin. W prezencie dostaje szansę na rozwój kariery, ale także złamane serce po przyłapaniu męża na zdradzie. Sara to mocno stąpająca po ziemi kobieta i była „luksusowa eskorta”. Sara z każdej kłody, którą życie rzuciło jej pod nogi, zbudowała własny świat, w który niepostrzeżenie wkroczyła Aleksa.

Obie będą miały podobny cel: usiąść i porozmawiać, aby Aleksa mogła przeprowadzić z Sarą wywiad, który przyniesie im kilka niespodzianek. Dla Aleksy jedną z nich będzie intrygujący mężczyzna, który wkroczy w jej życie spokojnie, ale stanowczo. Dla Sary zaskoczeniem będzie naginanie swoich zasad, aby pomoc Aleksie odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Jak bardzo splotą się losy obu kobiet? Jaką rolę w tym wszystkim odegra poznany przez Aleksę atrakcyjny Mieszko? Czy wyuzdane wspomnienia Sary sprawią, że Aleksa spojrzy na swoje miłosne życie inaczej?

Prywatna Pokojówka to historia z odrobiną romansu oraz ze sporą dawką gorącej erotyki, ale jej tłem jest niespodziewana przyjaźń dwóch kobiet, których ścieżki splotły się całkiem przypadkiem. Tylko czy na pewno był to przypadek?

(Opis z Lubimy Czytać) 


Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i na pewno, kiedyś sięgnę po więcej.

Styl jest lekki, przyjemny, sceny erotyczne napisane są ze smakiem, dialogi są naturalne, a opisy nie nużą. Czego chcieć więcej?

Okładka jest zmysłowa i podoba mi się. W środku mamy perspektywę obu kobiet, ale nie mamy rozdziałów.

Książka ta jest zupełnie inna od tego, co mamy w tej chwili na rynku. Mamy tutaj dwie różne kobiety i ich historie. Aleksa jest porzuconą w dniu urodzin mężatką, zdradzaną przez męża, natomiast Sara to  pewna siebie, znająca swoją wartość luksusowa pokojówka, która ma potrzebę podzielenia się swoją historią ze światem. Obie tworzą duet tak różny, a jednak coś ich łączy. Aleksa uczy się, jak być pewną siebie, jak dbać o siebie i przede wszystkim nie zatracać się dla mężczyzny, a pozostać niezależnym światem, któremu należy się szacunek.

Opowieści Sary są tak hipnotyzujące, że sama byłam bardzo ciekawa i wciągnięta do jej świata. Mamy tutaj oczywiście sceny erotyczne, które dodają pikanterii. Jednak są zrobione z wyczuciem. 

Ja jestem zadowolona z lektury, choć zakończenie sprawiło, że zastanawiam się, czy będzie kontynuacja, bo nie ukrywam bardzo bym tego chciała. 

Jeśli macie ochotę na książkę w sam raz, na raz, to sięgnijcie po nią. 


Za możliwość przeczytania, dziękuję Wydawnictwu. 

[Współpraca reklamowa] 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za każdy komentarz, który motywuje do dalszego działania.
Pozostawiajcie w komentarzach linki do Waszych blogów, na pewno każdy odwiedzę i pozostawię po sobie ślad.

Szukaj na tym blogu

Copyright © Z miłości do książek , Blogger